,,Je kunt het doen en je kunt het laten" Het hoofdmotief om te leren koken was voor hen echter het klappen van de zweep te kennen in geval van nood. En dat is verstandig, want iedere deel nemer van deze cursus was getrouwd en m geval van ziekte zijn twee rechterhan den voor een man ook heel wat waard. Maar we vragen ons af: Waar blijven de vrijgezellen Kom, kom heren, toch geen valse schaam te Ook voor U is het van belang te weten of je aardappelen droog, met wemig water of met een grote plens moet koken Ook waar U inwoont kan iets gebeuren, zodat U van Uw lekkere warme maaltijd verstoken blijft en wanneer U eenmaal de kunst van het koken verstaat, kunt U zeggen: „Wie doet me wat?" En voor andere getrouwde mannen, die nog steeds niet met een kookcursus voor her sterke geslacht verzoend zijn, willen wij nog zeggen: Hoe zou U de schoon maak vinden wanneer U in die tijd mocht koken Ik denk dat U dat niet meer zo onuit staanbaar zult vinden als nu, want vrouw lief zal U voor die drukke dagen maar graag haar plaatsje aan het fornuis af staan. En oen, men moet toch ook proe ven wat men een ander gaat voorzetten, nietwaar Overweeg dus alle mogelijkheden maar eens en maak U er vast mee vertrouwd, dat U één van de deelnemers aan de vol gende cursus zult zijn. En dan wens ik mijzelf voor de eindles vast bij voorbaat „smakelijk eten-" Als katjes muizen, mauwen ze n.et Dagschool Welkom zijn weer bij ons de meisjes van 1410 jaar, die drie dagen per week les Krijgen op onze Huishouciscnooi, in KOKen, huisnouaehjK werk, naaien, nanawerken en Knippen, Kinaer- en ziekenverzorging, algemene ontwikkeling. De lessen auren m totaal 15 uren per week, zociat ae meisjes 111 ait jaar vol doende vrij heoben (oijna drie aagen les en ruim drie dagen vrijmaandag, vrijdag en zaterdag! om moeder of iemand anders m de nuisnouding te helpen, novenoien ontvangt ieder zakgeld en een oedrag op haar spaarbankboekje. i\a hun 10e verjaardag, die op onze school nog feestelijk wordt gevierd, krijgen zij passend werk in de fabriek, 's Avonds kun nen ze dan nog zich verder bekwamen 111 naaien, koken enz. (één- of tweemaal per week). Dus vaders en moeders: overlegt U eens, of dit een goede keuze is voor uw ooenter, na haar leerplicht. Koken, naaien en kopen Deze drie vakken dient een goede huis vrouw te kennen. Over koken en naaien is de laatste tijd telkens geschreven in ons blad het „Anker". Nu wil ik het dan eens heooen over het kopen en dan natuurlijk wel weer in de rientmg van ons vak, aus wat het kopen van kleding betreft. Als we met veel hiervoor willen uitgeven, 17

Het Anker | 1960 | | pagina 17