Vader bakt drie in de pan riën samen, astringerende lotions noemen wij dat. Er is ons veel duidelijker geworden, ook het belang of eigenlijk zeker het belang van het gezicht 's avonds reinigen. Wanneer wij dus gaan slapen en ons geheel hebben verfrist, dan krijgt het lichaam de gelegen heid door de rust en de frisse lucht (met open ramen slapen dames) nieuwe kracht op te doen en onze poriën zijn dan de stille medewerksters om. langs deze weg de frisse lucht, ons gehele gestel te beïn vloeden, ook ons gezicht, dat een zo grote rol in ons uiterlijk speelt. Dat hierbij goed verzorgd haar, schone handen, nagels en kleding pas een aardige verschijning compleet maakt, behoeft geen betoog en dan is het voor de minder door de natuur bedeelden onder ons een troost te weten dat elk meisje, knap of niet, er verzorgd uitziet. En per slot spreekt ook het karakter nog een woordje mee. Een vriendelijk karakter straalt meestal van een gezicht af. Een kattig karakter daarentegen blijft ook niet verborgen. Al les moet dus in harmonie zijn met elkaar. Maar om nog tot slot op onze lezing terug te komen; laten meisjes die het onplezie rig vinden om geen goede teint te hebben eens om raad gaan vragen bij de schoon heidsspecialiste en de zaak maar niet blauw blauw laten. We vinden het nog wat gek en wachten liever tot het wat erger wordt, precies als het hele kleine gaatje in een tand of kies, dat onherroepelijk toch groter wordt en dan is de schade groter, vaak niet meer te herstellen. Wij hopen, dat deze cursussen verhelde rend gewerkt hebben, dan hebben zowel Mej. van de Gaast voor haar initiatief, als Mevr. Baan voor haar leerzame les, eer van hun werk. Het was de 3e mannenkookcursus waar wij de inwendige mens versterkten. En hoe Een uitnodiging om te komen eten werd dan ook om tweeërlei reden zeker niet in de wind geslagen. Ten eerste behoefde er dus zelf niet ge kookt te worden en ten tweede hadden de voorgaande cursussen ons al geleerd, dat het bij Ter Horst-koks goed eten is. En om U nu maar even te doen water landen laten wij het menu volgen: groentesoep snijbonen gekookte aardappelen varkensfricandeau beschuit met bessensap koffie In de smidse van de huishoudschool: precisiewerk! En nu klinkt het misschien onaardig te genover onze huisvrouwen, maar wat deze mannen presteerden, was werkelijk ver rukkelijk. Dat wij dit schrijven, is natuur lijk min of meer gevaarlijk, en vooral voor onze cursisten, want hoe gemakkelijk wordt nu niet tegen een man gezegd: „Kook jij vandaag maar, je kunt het im mers zo goed Natuurlijk doen zij het niet beter dan de goede huisvrouw, die zorg aan haar eten besteedt, maar zij doen er ook niet voor onder. De liefhebberij want voor een man kan men het koken als een hobby beschouwen speelt bij deze mannen een grote rol, want er waren zelfs vier mensen, die een tweede cursus meemaakten. 16

Het Anker | 1960 | | pagina 16