HUISHOUDSCHOOL Een „toetenpoets"-lezing. Hoe verzorgen wij ons uiterlijk? Hoe verzorgen wij ons uiterlijk Dat zou een betere benaming zijn dan het grapje hierboven voor het nieuwe geluid dat wij onlangs op onze huishoudschool hoorden. Mej. v. d. Gaast had n.l. aan mevr. J. Baan- Kwakkel de eerste en enige schoonheids- specialiste in Rijssen gevraagd, om eens een causerie te houden over dat, wat elk meisje na aan het hart ligt, n.l. haar uiterlijk, maar dat toch vaak een slechte behandeling krijgt. „Want", zo zei mevr. Baan bij haar inleiding, „de mensen den ken meestal dat een schoonheidssalon een schildersbedrijf is, maar niets is minder waar dan dat". Een schoonheidsspecialiste heeft inderdaad een andere taak dan luxe poppen van ons te maken. Dit merkten wij toen Mevr. Baan ons ver telde hoeveel oorzaken er kunnen zijn die ons een slechte of zeer slechte huid en ge laatskleur bezorgen. De lichamelijke welstand speelt hierin een zeer belangrijke rol. Onze huid heeft namelijk een veelomvat tende taak: 1. het lichaam beschermen tegen invloe den van buitenaf (koude, warmte). 2. de lichaamstemperatuur op peil houden. 3. de slechte stoffen afscheiden. U ziet dus, dat onze huid recht heeft op een goede behandeling en wanneer wij prijs stellen op een fris uiterlijk is het dan ook onze plicht hiervoor te zorgen. Te weinig rust, veel roken, weinig frisse lucht, téveel opmaak- of make-up, zoals dat in vaktermen heet en dan nog veel cos metica van slechte kwaliteit, dit alles en nog veel meer zijn vaak oorzaken van een slecht uiterlijk, maar gelukkig kunnen wij allemaal zelf deze verkeerde aanwendsels uit de weg ruimen. Vervelender wordt het, wanneer onze bloedsomloop of spijsverte ring niet goed functionneert. Ook hiervan kunnen wij een flets uiterlijk krijgen, on danks het feit, dat wij ons 's ochtends en 's avonds flink met zeep wassen. Kijk en dan is er de schoonheidsspecialiste om te raadplegen, want juist zij, die zoveel met poeder, crème en blosjes uit doosjes heeft te maken, is er voorstandster van zo min mo gelijk op het gezicht te doen en hiermede de poriën te verstoppen met allerlei smeer seltjes en gemakkelijk op te brengen poe der crèmes. Volgens de advertenties in da mesweekbladen en kranten maken vele „Nieje Kemoosies" schoonheidsmiddelen ons tot betoverende feeën, maar in werkelijkheid wordt er veel schade aan onze tere huid toegebracht. En ook leerden wij, dat twee keer per dag flink met zeep wassen voor een tere huid schadelijk is en dat het reinigen van het gezicht ook met andere middelen kan ge beuren dan alleen maar leidingwater. Hier buiten beschikken vele mensen over een regenput en U voelt dus al waar wij naar toe willen. Regenwater is heel zacht en uitstekend voor een gevoelige huid en bo vendien goedkoop. Gebruik water voor het gezicht nooit te koud, want dat bevordert al die rode adertjes in de wangen. Verder kunnen wij onze huid reinigen met aller lei lotions. Zij reinigen en trekken de po- 15

Het Anker | 1960 | | pagina 15