De traditioneel geworden „spaaravond" werd dit jaar gehouden op zaterdag 9 april. 's Middags half 5 waren een groot aantal leden in de grote zaal van het Parkgebouw bijeen, in afwachting wat hun deze avond brengen zou. Voor het officieel gedeelte werd koffie met gebak geserveerd, waarbij reeds een zekere spanning viel waar te nemen betreffende de aanstonds bekend te maken prijzen. De heer H. Jordaan heette de aanwezigen hartelijk welkom. Spreker gaf hierna een verslag over het afgelopen spaar jaar, waaraan wij de vol gende cijfers ontle nen. Kapitaal per 31-12-1958 f 308.765,33 Rente over 1959 f 9.881,51 Netto gespaard in 1959 f 45.429,93 Kapitaal per 31-12-1959 f 364.076,77 Aantal leden per 31-12-1958 645 Aantal leden per 31-12-1959 615 In zijn toelichting merkte de heer Jor daan op, dat ondanks een teruggang in het aantal spaarders in het jaar 1959 netto meer gespaard werd dan in 1958. Verheu gend is te kunnen melden, aldus spreker, dat het ledental gedurende het afgelopen kwartaal weer aanmerkelijk is toegenomen. Vervolgens deelde spreker mede, dat de Directie evenals vorige jaren weer een be drag aan prijzen heeft beschikbaar gesteld en dat hiernaast op elk boekje van de 354 spaarders, die hebben voldaan aan het ge stelde in art. 6 van het spaarreglement, f 5,zal worden bijgeschreven. a Betreffende het verdere verloop van dezt!( avond zei spreker, dat na de trekking van de prijzen enkele films zullen worden ver toond over de binnenlanden van Nieuw- Guinea en Australië. De heer Jordaan besloot met allen, die met de administratie enz. van het spaarfonds belast zijn, hartelijk dank te zeggen voor hun werkzaamheden en wenst verder allen nog een gezellige avond. Vanzelfsprekend werden deze mededelingen met een luid applaus begroet. Hierop had de trekking van de prijzen plaats, die voor een groot aantal leden een welkome bijdrage op hun spaarsaldo bracht. Hierna hebben de aanwezigen heel erg ge noten van de boeiende natuurfilms. Een film over Nieuw-Guinea, waarin we op het scherm een tocht meemaakten van enkele bestuursambtenaren naar de binnenlan den, liet ons het primitieve van deze be volking zien. Vervolgens zagen we de reis van Michaela en Armand Denis, die in de wildernis van Australië op zoek zijn naar vreemde dieren, die ze willen fotograferen. Een buiten gewoon mooie kleurenfilm, die iedereen boeide van begin tot het einde. De heer A. J. Jansen dankte na afloop de Directie namens de spaarders voor de ont vangen bijdrage en verder voor alles wat hun deze middag geboden werd. De heer Ligtenberg besloot deze bijeen komst met naar zijn mening te mogen constateren, dat het zien van deze vreem de landen met hun bewoners en de onge lofelijke schoonheid van de natuur en het dierenrijk hiervan, allen geboeid heeft. Spreker wenste verder allen nog een goed spaarjaar toe in 1960 en zei te hopen, dat allen de volgende spaaravond weer aan wezig mogen zijn. 14

Het Anker | 1960 | | pagina 14