punt™ VEILIGHEID.' (E: C» familieleden van onze werknemers bezichtigden ons bedrijf Het was al enige tijd in de pen om voor de familieleden van onze werknemers een rondleiding door onze fabrieken te orga niseren teneinde deze belangstellenden in de gelegenheid te stellen niet alleen om te zien waar precies hun familielid zijn dagtaak vervult, doch om tevens persoon lijk een indruk te krijgen van het bedrijf zoals het er momenteel, met zijn vele ver beteringen en vernieuwingen uitziet. Op donderdag, 24 maart j.l. heeft deze be zichtiging plaats gehad, ffegen 2 uur kwam men in de cantine, 'welke hiervoor, gezien het grote aantal van 280 gasten, gedeeltelijk heringericht moest worden, bijeen. Nadat iedereen had plaats genomen heette de heer A. H. ter Horst alle aanwezigen van harte welkom. In zijn rede wees de heer A. H. ter Horst er o.a. op, dat in ver band met de voortschrijdende techniek het hoe langer hoe meer noodzakelijk zou blij ken om ook in de textielindustrie theore tisch goed onderlegde werknemers te wer ven. Spreker vroeg naar aanleiding hier van de speciale aandacht van de aanwe zige ouders voor de mogelijkheid die er bestond om hun hiervoor in aanmerking komende zoons, de Textiel Dagschool te Nijverdal te laten bezoeken. Hierna werden de aanwezigen in groepen van circa 50 personen verdeeld en vond de rondleiding plaats, waarbij iedere groep eerst in een ander gedeelte van de cantine in een kleine expositie te zien kreeg, hoe het fabricageproces verloopt en wat er allemaal met juteproducten uiteindelijk te maken valt. Het bleek, dat de meesten geen idee hadden aan welke industrieën wij onze huidige producten leveren. Lino leum was min of meer bekend, doch tele foonkabels, schoenendoek voor linnen zo- merschoentjes, basisdoek voor de verschil lende moderne z.g. „vaste vloerkleed" soor ten, oranje papieren uienzakken e.d., wa ren nieuwe producten. Tijdens de rondleiding waren er velen, die vroeger zelf in ons bedrijf werkzaam ge weest zijnde, thans hun „oude" afdelingen wilden bezichtigen, terwijl anderen, ook na de rondleiding nog „even" een familie lid in een afdeling wilden zien, welke af deling door de betreffende groep niet be zocht was geweest. Aan deze wensen werd door de rondleiders uiteraard zoveel mo gelijk voldaan. Na afloop van de rondleiding trof men el kaar wederom in de cantine, alwaar men bij een kopje koffie en een gebakje nog even kon uitrusten en gezellig nababbelen. Tegen 5 uur richtte de heer A. H. ter Horst het afscheidswoord tot de aanwezi gen, hierbij de hoop uitsprekend, dat ieder een had gezien wat hij had willen zien en dat men deze gezellige middag als een prettige herinnering zou willen bewaren, waaraan men met genoegen zou kunnen terugdenken. Bloem en c Inderdaad, daar zal iedereen het over eens zijn. Het eerste waarop wij moeten letten is de veiligheid. Aardig is wel, dat het embleem van het Veiligheidsinstituut een in elkaar ge zette V en I deze slagzin volkomen in beeld brengt. Als u het embleem van het Veiligheids instituut van boven naar beneden „leest", dan ziet u daar duidelijk staan: PUNT, EEN, VEILIGHEID. Is dit toeval of heeft men het zo bedacht Wat doet het er toe, als we er maar steeds aan denken deze slagzin in praktijk te brengen. 11

Het Anker | 1960 | | pagina 11