O™ cv»uc ,Woer is 't oole ebleeuwn" Wanneer wij in het „Anker" een stukje over de revue schrijven zijn we er ons van bewust, dat ons door de dagbladpers het gras wel enigszins voor de voeten is weggemaaid. Toch zouden wij als redactie niet graag stilzwijgend aan de revue voorbijgaan, al is het alleen maar omdat dit evenement voor onze Ter Horst gemeenschap zoveel betekent. Niet alleen voor de medewerkers aan de revue, die maanden tevoren al in beslag genomen zijn door de voorbereidingen en repetities, maar ook en vooral voor onze overige werknemers. We denken hierbij aan de leden van de sportvereniging, die altijd met verlangen uitzien naar hun jaarlijkse feestavond, waarvan de hoofdschotel wordt gevormd door de generale repetitie van de revue. Maar ook voor het overgrote deel van de rest van ons personeel en hun huisgenoten, de revue een gebeurtenis van belang en ^^net een zekere spanning vraagt men zich af wat deze ons dit seizoen weer zal bren gen. Dat het een lust voor het oog en oor zal zijn, daarvan is iedereen al bij voorbaat overtuigd. Een verrassing is het altijd waar ditmaal de reis heen zal voeren. Meestal immers ziet men het revuegezelschap op reis gaan. Het gaat net als bij de trekvogels, op een gegeven moment komt de reislust boven en gaat men de wijde wereld in. Waar heb ben we Get jan en Janna, Geeze, Dika, Mans, Dieks en hoe ze verder heten mo gen, de laatste jaren al niet zien vertoeven. Op de Canarische Eilanden, in Spanje, Ve netië, Tirol, Hongarije, Parijs, ja zelfs de Noordpool is eenmaal het doel van de reis geweest. Dit jaar echter stond de revue vooral in het teken van het a.s. 125-jarig jubileum van ons bedrijf en verschillende taferelen hielden daar dan ook direct verband mee. Toch had men kans gezien nog een klein uitstapje te maken naar Brazilië, hoe en waarom bleef voor de toeschouwers een open vraag, maar wat doet dat er eigenlijk toe, hoofdzaak is dat ze er kwamen En zo werden we vergast op een buiten gewoon mooi landschap in Brazilië, voor stellende een koffieplantage. Koffiepluk- sters op z'n fraaist uitgedost deden een alleraardigste dans, die de koffiepluk sym boliseerde. Een hoogtepunt van dit schouwspel vorm de het liedje „Mariana", gezongen door Koelie Haan en Janny Nijland, twee vlotte meisjes, die met hun jonge frisse stemmen en aardige voordracht, groot succes had den. We hopen dit duo nog vele malen voor het voetlicht te zien Intussen zijn we al aardig vooruitgelopen op het programma en zitten we zo onge merkt al aan punt 5, alsof de voorafgaande nummers de moeite van het vermelden niet waard zijn. Niets is echter minder waar. Wij vonden zelfs het gedeelte voor de pauze, over het geheel genomen, het best geslaagd. Speciaal willen we hiervan vermelden „Het Anker", dat, hoe eenvoudig ook van opzet, toch bijzonder in de smaak viel, mede door de uitnemende voordracht van de heer Nietert en de fleurige lintendans om het 9

Het Anker | 1960 | | pagina 9