er wordt volgens het lesrooster gewerkt. In een project komen de leervakken als onderdeel van het geheel aan de orde. De leerlingen van de Schildschool hebben het project „jute" gekozen naar aanleiding van een klassegesprek over Twente als in dustriegebied en de betekenis van Rijssen als onderdeel van dit gebied. Door uit te gaan van „jute", kwamen zij tot aardrijkskunde (India, Pakistan, Bel gisch Congo, Japan enz.), geschiedenis (huisweverij, Ned. Handelmij. enz), na tuurkunde (juteplant is familie van onze linde, broeikamer met hygrometer enz.), Nederlanse taal (dictee's verslag van be zoek aan de fabriek), lezen (leerstof zoe ken uit boeken, naslagwerken), tekenen en schrijven. Tweemaal hebben de leerlingen een mid dag doorgebracht in de fabriek. Onder leiding van de heer B. Ligtenberg hebben de kinderen de bewerking van grondstof tot eindproduct gezien. Iedere werknemer in de fabriek die het groepje heeft gezien, heeft kunnen constateren, dat de kinderen een en al belangstelling waren voor alles wat met jute te maken heeft. De volgende dag werd op school een nabe spreking gehouden, waarna elke leerling- zelfstandig een eigen verslag maakte. Het is duidelijk, dat de leerlingen zelf werkzaam waren. Zij leerden op deze ma nier onder eigen verantwoordelijkheid wer ken. De N.V. Ter Horst gaf bovendien veel mate riaal, waarvan de leerlingen een kleine tentoonstelling opbouwden. Zij schreven uitnodigingen aan hun ouders om de ten toonstelling te komen bezichtigen. De meeste ouders kwamen en hebben de zelf gemaakte albums over jute bekeken. Het was voor de leerlingen heel prettig, dat ook personeelsleden van de firma blijken van belangstelling gaven. Tenslotte, van deze plaats, hartelijk dank aan Directie en Personeel van Ter Horst Co. N.V. voor hun spontane medewerking aan dit project. De leerlingen van de Schildschool zullen de prettige middagen in de fabriek zeker niet spoedig vergeten. H. WARGER. 8

Het Anker | 1960 | | pagina 8