de verwarming wordt te laat afgezet. Dit is gecontroleerd, waarbij gebleken is, dat de hiervoor verantwoordelijke persoon zich gehouden heeft aan de voorgeschreven temperatuur van 21 graden. 2. Verzoek om busvervoer van personeel uit Holten, dat hier werkzaam is. Hiervoor is de regeling getroffen, dat deze personen gedurende de winter maanden per autobus vervoerd worden 3. Verzoek om de rijwielstalling Boom kamp 's avonds om 11 uur ook aan de achteruitgang open te stellen. Besloten is om hierin geen verande ring te brengen. Voor de dagploeg is dit noodzakelijk, doch voor het kleine aantal personen dat 's avonds om 11 uur het bedrijf verlaat, acht men het beter alleen de ingang in Boomkamp open te stellen, aangezien ook de por tier dan juist tijdens het spitsuur af wezig zou zijn. VERGADERING d.d. 16.10.'59. 1. Verzoek om de kappen uit te stoffen onder schafttijd. Hiermee zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden, doch het is niet mo gelijk dit helemaal op te vangen. 2. Voorstel om het voorschot direct in te houden met f 1,per week, omdat het later bij eventueel ontslag vaak voor komt dat door een andere loonbeta- ling bij de nieuwe werkgever de per soon in kwestie een week geen inko men heeft, doordat juist in die week het voorschot wordt ingehouden. De terugbetaling van het voorschot is thans zo geregeld, dat dit wordt inge- houden op het laatst verdiende week loon en voorzover dit niet toereikend is op het voorlaatste weekloon. 3. Arbeiders die bij de persmachine wer ken, ontvangen minder loon als ze soms bij het laden moeten helpen. Het is heel normaal dat in dergelijke afdelingen, waar men voor verschil lende werkzaamheden ingeschakeld moet worden, het loon verdient dat voor het betreffende werk geldt. Vervolgens wordt geinformeerd naar een reeds eerder gemaakte opmerking over een zwaar werkende takel in weverij Bijvank, waarover besloten is hier geen andere takel aan te brengen ï.v.m. de reorganisatie van deze afdeling. Gevraagd wordt deze takel zo mogelijk te vervangen door een andere takel, die waarschijnlijk wel aanwezig is. Van de afdeling „Beek" is er een klacht dat het vooral 's morgens nog altijd te warm is. De Voorzitter zegt, dat thans een persoon is aangesteld, die belast is met het op temperatuur houden van de verschil lende afdelingen. Spreker zal informeren of dit ook in de afdeling Beek gebeurt. Over punt 4 van de agenda (inhalen ver zuim van 2 januari), waarvoor bij beschik king van de Staatssekretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid vergunning wordt gegeven, wordt met algemene stem men besloten hiervan geen gebruik te maken. Vervolgens stelt de Voorzitter aan de orde de verkiezing van de O.R., die dit jaar in zijn geheel aftreedt. Besloten wordt de verkiezing te doen plaatshebben in februari a.s. Betreffende de kandidaatstelling wordt door de Voorzitter een suggestie gedaan om in verband met de verschillende we verijen, hiervoor drie leden te kiezen i.p.v. twee. Ook de leden achten deze uitbrei ding wel gewenst, zodat besloten wordt voor de weverijen drie leden te kiezen. Mededelingen (Premiewijziging Ziektewet enz.) De Voorzitter deelt mede, dat van de Be drijfsvereniging voor de Textielindustrie bericht is ontvangen, dat de premie vooi 1960 voor onze afdelingskas is vastgesteld van 3.6 op 4 De premie voor de ziekenfondsverzekering en werkloosheidswet, die eveneens gewijzigd wordt is nog niet definitief bekend. Hier over zal zo spoedig mogelijk een aankondi ging in het bedrijf worden gedaan. Wijziging in vakantieschema 1959/1960. De heer Ligtenberg zegt, dat in het vakan tieschema een klein foutje is geslopen. Op donderdag voor Kerstmis (24T2-1959) zijn voor de D-ploeg 3 uur collectieve snip peruren vastgesteld dit moet zijn 2.5 uur. Spreker verzoekt de O.R.-leden, dit op de aan hen uitgereikte roosters te willen ver anderen. 5

Het Anker | 1960 | | pagina 5