Ondernemingsraadsvergadering kanten koffiezakken van jute gefabriceerd. De Firma D. J. H. ter Horst, die de prijzen der calicots steeds maar heeft zien dalen door overproduktie, heeft natuurlijk al uitgezien naar een oplossing, die echter moeilijk te vinden was. Als blijkt, dat de Nederlandsche Handel maatschappij de inschrijving openstelt voor de levering van jute-koffiezakken, be gint weer een nieuw tijdperk in de ge schiedenis van Ter Horst. Het is een grote stap, de opneming van jute in het fabri- cageprogramma, een stap die tot gevolg heeft gehad, dat linnen en katoen geheel plaats moesten maken voor deze unieke vezel, de jute, en dat nu de grootste jute- industrie van Europa's vasteland in Rijs- sen te vinden is, tot gevolg ook dat nu dagelijks niet alleen in vele plaatsen in ons vaderland, maar ook in de Ver. Staten, Canada, de Scandinavische landen, En geland, Duitsland enz. enz., de naam Ter Horst Rijssen een bekende klank heeft, voor wie daar met jute of machines voor de jute-industrie in aanraking komt. Eerste Handelsmerk d.d. 18 december 1959 Behoudens de heer Thomassen, die ver hinderd was deze vergadering bij te wo nen, zijn alle leden aanwezig en de heer Ligtenberg. De Voorzitter heet allen hartelijk welkom en opent hiermede de vergadering. De notulen d.d. 14.8.'59 en 9.9.'59 worden ongewijzigd vastgesteld. Betreffende de notulen van 16.10.1959 wordt een kleine opmerking gemaakt over de redactie van een bepaald geval van ploe- genwerk. Na wijziging hiervan worden ook deze notulen goedgekeurd. Naar aanleiding hiervan wordt nog de vraag gesteld of de regeling dat personen van 60 jaar en ouder in de dagploeg ge plaatst kunnen worden blijft gehandhaafd. De Voorzitter antwoordt hierop bevestigend, doch zegt ter verduidelijking, dat dit geldt voor die gevallen, die aangevraagd worden en voor zover dit mogelijk is. Vervolgens beantwoordt de heer Ligten berg achtereenvolgens de vragen die in de vorige vergaderingen gesteld werden. VERGADERING d.d. 14.8.'59 1.. Verzoek om tochtscherm in weverij Bijvank II. Men wil hier mede i.v.m. de reorganisa tie van weverij Bijvank II liever geen tochtscherm plaatsen. Wel is hier in middels een heater bijgeplaatst voor een betere verwarming. Regeling airconditioning. Doordat de bediening van deze machi nes aan andere personen is opgedra gen, zal in het begin zeer waarschijn lijk de verwarming minder goed gere geld zijn. Hieraan zal echter aandacht besteed worden door de betreffende personen nog eens te instrueren. Toiletten (verzoek om verbetering i^^ 't algemeen). De verbetering van de toiletten is in behandeling. Waterkraan in de buurt van de toilet ten in Beek. Hier is inmiddels een kraan geplaatst. Warmte in Sterkerij. Dit is een moeilijk op te lossen geval, dat echter voortdurend de aandacht heeft. VERGADERING d.d. 9.9.'59. 1. Klacht over verwarming in Beek 3. 5. 4

Het Anker | 1960 | | pagina 4