1 1 1 „ONZE REVUE" lil Uit het artikel „onze revue", elders in dit nummer, blijkt dat de rapporteur zich veel moeite heeft getroost, zich volledig op de hoogte te stellen. Zijn keurig en met zorg samengesteld ver slag, zo volkomen onpartijdig, doet ons deugd. Ook slaat hij de spijker recht en met volle kracht op de bekende spijkerkop, wanneer hij veronderstelt, dat het onze revue ten goede zou komen wanneer wij er in zouden kunnen slagen de kern te vergroten door enkele mensen aan te trekken. Dit geldt dan vooral voor de heren, hetgeen de schrijver ongetwijfeld ook zal bedoelen. Laten wij dan hierop mogen inhaken en het vrijelijk zeggen, dat ook de leiding van onze groep het ten zeerste zou toejuichen, wanneer juist uit het personeel van ons bedrijf, hier of van elders, zich nieuwe krachten zouden melden. Na de aanvankelijk vrij grote deelname is het aantal deelnemers steeds terug gelopen, doch gelukkig bleef ons een goede kern over, die er geleidelijk in geslaagd is een revue op te bouwen, die in verre om geving grote aandacht en belangstelling heeft getrokken. Dit is wel gebleken door de zeer grote toeloop, die de revue ieder jaar weer, en ook dit seizoen, van elders heeft getrokken. Dit is echter voor ons geen hoofdzaak, al zullen velen met ons, in hun hart eigenlijk wel een beetje trots zijn, dat onze personeelsvereniging dit heeft weten te bereiken, nu reeds jaren achtereen. Hoofdzaak is en blijft, dat toch eigenlijk een zeer groot gedeelte van onze mensen ieder jaar weer opnieuw naar de revue verlangt, naar een uitgaansavondje en een avond van ontspanning, waardoor men ook moeder de vrouw eens een ver zetje kan bezorgen en waarheen men ook gerust zijn kinderen kan laten gaan in de overtuiging, dat het verantwoord is. Het hoofdmotief van de samenstellers is im mers, en zal ook blijven, dat de opbouw nooit kwetsend mag zijn, naar welke rich ting ook. Velen hebben ons dit in de loop der jaren telkens weer ongevraagd en on omwonden betuigd en hierin schuilt wel licht mede de weg naar succes. Om echter op de aanhef van ons artikeltje terug te komen, inderdaad is de kern van onze medewerkers tot de grens van het toelaatbare geslonken en een aanvulling zou zeer welkom zijn. Wij hebben weieens de indruk, dat men eigenlijk wel zou wil^fc len, doch de stap moeilijk kan nemen^F Misschien met de gedachte, dat men daar voor niet de geschikte persoon zou zijn, misschien dat anderen hen weerhouden of dat men vreest, dat het teveel vrije tijd zou vragen. Dat alles valt echter heel erg mee. Het is in de eerste plaats toch zo, dat men met een ondergeschikt rolletje begint en zich langzaam inwerkt. Wie zich aan anderen spiegelt, geeft toch daarmee blijk weinig persoonlijkheid te bezitten en dat zal niemand bevrediging schenken. En de tijd, die men aan deze vorm van hobby moet geven, valt heus best mee. De leden van onze groep doen het, zonder uitzondering, met genoegen en vinden het ieder jaar weer jammer, dat het alweer voorbij is. Het onderlinge streven er iets goeds van te maken, de prettige samen werking en het plezier als het „loopt", helpen vele moeilijkheden te overbruggen. Velen buiten ons bedrijf zouden gaarne ingeschakeld willen worden, doch, behou dens enkele uitzonderingen, moeten wij samen trachten, het predicaat „perso- neelsrevue" te behouden. Tenslotte een enkel woord tot onze meis^^ jes deelneemsters en ook tot alle meisjes^ die niet aan de revue deelnemen maar zouden willen doen. Er zijn plannen deze zomer onder leiding van mevrouw Kranenborg door te gaan met het geven van eenvoudige lichaams oefeningen, min of meer in de vorm van heilgymnastiek, uiteindelijk ook ten dien ste van onze revue, doch welke oefeningen in de eerste plaats het spierenstelsel van de deelneemsters ten goede zullen komen. Ieder is vrij hieraan deel te nemen, doch uit deze groep wordt dan in de herfst door gegaan met alleen diè meisjes, die aan de komende revue willen deelnemen. Meldt u dus spoedig 24

Het Anker | 1960 | | pagina 24