Kankerbestrijding ze daar meestal onder en zijn ze gemak kelijk te verwijderen. Wanneer alles naar wens verloopt kunnen we begin mei, de eerste knoppen verwach ten. Degene die liever later wat bloemen heeft, maar een goede vertakte plant wenst, moet er bijtijds de kopjes uit halen. De eerste dagen van mei beginnen met het afharden der planten door overdag de ramen van de bak te halen en zo geleide lijk aan ook 's nachts. Bij gunstig weer omstreeks 20 mei de planten in de volle grond zetten, op af standen van 25 cm. Van het Koningin Wilhelmina Fonds ont vingen wij het volgende schrijven, naar aanleiding van uw bijdrage voor dit fonds van december j.l. Amsterdam-Z., 7 januari 1960. Aan het personeel van ter Horst Co. N.V., t.a.v. de heer H. Nieuwenhuis, Boomkamp 31, Rijssen Geachte Dames en Heren, Van de postgirodienst ontvingen wij een advies van bijschrijving van f 586,50. Het is ons een behoefte u voor deze vaste bijdrage onze oprechte dank te betuigen. Tussen de wetenschappelijke onderzoeker en de lijdende mens vormen wij een geeste lijke brug, die rust op zeer materiële pij lers: geld. Pijlers van centen, dubbeltjes, kwartjes en guldens. Pijlers die sterk moe ten blijven en van hun draagkracht niets mogen inboeten. Wij danken u daarom van harte voor uw belangrijk aandeel hierin. Wij verblijven met vriendelijke groeten, hoogachtend, Nederlandse Vereniging tot steun aan het KONINGIN WILHELMINA FONDS voor de kankerbestrijding, w.g. W. F. Ridder van Rappard, Directeur. OPNAME ZIEKENHUIS In de maand januari werd er enige malen een patiënt opgegeven die in het zieken huis moest worden opgenomen, zodat het gebruikelijk ziekenbezoek niet achterwege behoefde te blijven, door overschrijving van het Ter Horst-ziekenfonds naar het A.Z.A. Gaarne wil ik u er nogmaals attent op maken, dat de maandagmiddag altijd op het programma staat voor ziekenhuisbe zoeken en wanneer men dus op dinsdag opgeeft, de kans loopt wat dan alleen maar prettig is om de volgende maan dag weer thuis te zijn. Geef dus aan 't einde van iedere week de patiënten op. Nu wil dit nog niet zeggen, dat u meteen op een bezoek kunt rekenen, want het komt ook wel voor dat de hele tocht naar Almelo of Deventer plotseling in 't water valt, maar we zullen ons best doen zoveel mogelijk plotseling op een niet-bezoekdag voor uw neus te staan. En mocht uw vrouw in het ziekenhuis lig gen, ook dat kunt u opgeven, want wan neer we toch eenmaal in het Algemeen- of Diaconessen-ziekenhuis zijn, dan maakt een bezoekje meer of minder niets uit. Maar we gaan niet speciaal hiervoor naar het ziekenhuis toe. Dat gebeurt alléén ingeval één van onze arbeiders(sters) opge nomen is. Opgeven kunt u op de Sociale Afdeling of bij Mej. N. Vink. GEZINSVERZORGING EN ZIEKENBEZOEK December In 21 gezinnen werd één van onze gezins verzorgsters geplaatst 22 zieken kregen een bezoek. 4 Er waren 44 gepensioneerden jarig, bij wie1 een verjaarsvisite werd afgelegd. BADHUIS De volgende aantallen baden werden hier genoteerd 48ste week 991 49ste week 941 50ste week 949 51ste week 989 52ste week 478 1ste week 85 2 de week 1054 3de week 806 4de week 1069 22

Het Anker | 1960 | | pagina 22