Modepraatje waarop naar hartelust gesabbeld kan wor den. Het instrumentje dat het verrassende piep geluidje veroorzaakt moet er zo stevig in bevestigd zijn, dat het er onmogelijk door kleine vingers uitgepeuterd kan wor den. Aan in elkaar passende kubussen leert het kind de eigenschappen van vierkante voorwerpen kennen en het ontdekt dat ze stevig kunnen staan, dat je er dus iets anders op kunt zetten, zonder dat het wegrolt. Als vader of moeder een hoge toren bouwt, die omgegooid kan worden, zal dat de grootste pret geven. Het spelen met het kind vormt mee de hechte band die tussen ouders en kinderen moet groeien. Maar ze moeten vooral ook zelf de kans krijgen te oefenen met bouwen, stapelen en inpassen. Dat zijn hun eerste schreden op weg naar zelfstandigheid. Wij raden u stevige houten kubussen aan. Er wordt door kleine kinderen hardhandig met speelgoed omgesprongen. Hard plastic breekt vrij gauw en heeft dan gemeen scherpe randen. Zacht-plastic kubussen bouwen veel minder goed. Het in elkaar passen en uit elkaar halen doen de kinderen bijzonder graag. U kunt ze dat ook laten doen met een doosje met een scharnieren deksel, vol kleine dingen, zoals blokjes, lege klosjes en grote benen of houten gordijnringen. Ook een rubber emmertje waar van alles in zit is heerlijk speelgoed. Verder wordt er graag gesold met speel goedbeesten van stof of plastic. Een prachtige oefening voor een boxkind is de babytrapeze. Dat is een heel stevige band die over de box wordt gespannen en waaraan met koordjes houten ballen en een grote ring zijn bevestigd, waartegen het kind schopt, waarnaar het kind grijpt en waaraan het zich op kan trekken. Wan neer de baby rond gaat lopen is zo'n trapeze in de box minder gewenst deze belemmert hem dan in zijn bewegingen en kan ook gevaar opleveren bij vallen. Wij willen nog even wijzen op de schar nieren van de box. Vaak zijn die zo ge maakt, dat kinderen het sluithaakje los kunnen peuteren. Ze kunnen dan lelijk de vingers tussen de scharnieren knellen, ten zij de sluiting met een stevige band is om woeld. Tot slot zouden wij nog het linnen pren ten boek willen noemen alle prentenboe ken van papier of karton sneuvelen gauw. Maak liever zelf zo'n boek met heel een voudige voorstellingen van dieren of van voorwerpen in vrolijke kleuren, maar met niet meer dan één voorstelling op iedere bladzijde. Meer kan het kind nog niet overzien. Een patroon voor zo'n prentenboek en pa troonbladen met poppen en dieren kunt u bestellen bij het Voorlichtingscentrum voor ouders en opvoeders, 's-Gravendijk- wal 60, Rotterdam. Jk heb eens gelezen, dat er niets ver-^ anderiijker is dan de mens en de mode. Dat blijkt ook nu weer. Was het vorig jaar de petticoat een hartewens voor de jongere generatie en zelfs ook velen die zich daar vaak ten onrechte bij rekenden, in de a.s. zomer kan het felbegeerde, charmante kledingstuk opgeborgen blijven. Natuurlijk is dat jammer voor diegenen, die zich in de petticoat zo „happy" voel den, maar de mode is veeleisend, dat blijkt nu maar al te zeer. Diegenen die het vorig jaar de kat nog eens uit de boom wilden kijken en dachten ik wacht nog wel een jaartje, zijn welis waar de afgelopen zomer niet modern geweest, maar juist diegenen kunnen deze zomer bij de tijd blijven. Want als je vorig jaar 'n petticoat hebt gekocht is het toch wel hard, dat je er in a.s. zomer niets meer aan hebt. De grote mode ook voor jongere dames zal deze zomer een klassieke plooirok zijn bij voorkeur van Schotse stof. Ja, die Schotse ruiten hebben toch wel iets ge heel aparts, de Schotten krijgen er noo*^ genoeg van, vandaar dat de Schotse rui^ de nationale klederdracht heeft kunnen worden. Een andere gril van de mode is voor de a.s. zomer de ribnylon kous, in zwart of in andere kleuren. Hiermee moet men wel erg voorzichtig zijn en oppassen, dat de kleur toch blijft passen bij de andere kle dingstukken. De één volgt Mevrouw „Mode" op de voet, de ander komt iets later, maar hoe gek het ook klinkt, we gaan toch altijd weer met al haar „grillen" mee, die naar de aard er van ons korte of langere tijd in de ban houden. E.F. K. 20

Het Anker | 1960 | | pagina 20