H U ISHOU DSCHOOL Wanneer iemand van uw gezin diëet houdt. Wanneer iemand diëet moet houden, dan is het de moeder van het gezin die hier voor verantwoordelijk is, en dus goed moet zorgen, dat de voorschriften van de dok ter streng worden uitgevoerd en dat de patiënt er zich weer beter door voelt. De meisjes, die op de kookcursus waren, hebben denk ik nog een voedingstabel, waarop je kunt zien, hoeveel vet, eiwit enz. er in de voedingsmiddelen zitten. Zon der deze tabel is het vaak erg moeilijk en komen de fouten, met de narigheid voor de patiënt. Mocht u de tabellen niet hebben, dan kan de boekhandel deze zeker bestellen. Op onze huishoudschool kunt u een cur sus van 4 avonden (4 middagen) volgen in diëetvoeding, als u maar even opbelt nr. 345. VOORBEELD Een zoutarm diëet is gemakkelijker klaar te maken dan een zoutloos diëet. Bij het laatste moet u zorgen voor zoutloos brood of sanovite, melk ook zoutloos, eveneens blikgroenten. Geef dan veel fruit, honing, jam, ei, radijs, ramenas, tomaten enz. Straks kunt u al sterrekers hebben (zelf te zaaien in de tuin of binnen in een kistje). Deze gewassen sterrekers op de boterham met basterdsuiker en citroendruppeltjes doet even denken aan aardbeien en smaakt best. Aardappelen en groente natuurlijk zout loos koken. De aardappelen voor het hele gezin b.v. in één pan zonder zout, de aard appelen voor de diëetpatiënt er op het laatst uitnemen en dan de grote pan nog een minuut doorkoken met zout (ook wei nig is altijd het beste). In de winkels kunt u wel zoutloze kaas, pindakaas enz. kopen. Eieren zonder zout geven vaak gemopper; maak dan roerei of omelette met b.v. to maten, peterselie, of kerrie. Deze mensen gaan kruiden heerlijk vindendenk maar aan, kervel, dragon, bieslook, selderij. Zaai eens wat in een zonnig hoekje van uw tuin, niet te ver van de keuken. Ook minder bekenden, b.v. paprika, aubergines en champigons eens laten proeven bij een feestelijke gelegenheid, want ja, dames, dan moet u extra voor uw patiënt opko men, want anders voelt deze zich veron gelijkt en neemt soms ondeugend iets, wat niet mag. Ik denk niet, dat u gebak zonder zout kunt krijgen, dus dan zelf wat bakken. Zonder zout en ook zonder bakpoeder Dit was maar een kleine greep uit onze diëetkeuken. Wilt u er meer van weten, vergeet dan niet u op te geven voor d^ komende diëetcursus. f J. E. v. d. G. ONZE CURSUSSEN Voorjaars- en zomergarderobe Tegen het voorjaar en na de revue, zien we altijd weer, dat de leerlingen aan het voorjaar en de zomer gaan werken in ver band met haar kleding. Speciaal voor onze getrouwde dames wil len wij nog even de tijden vermelden. De ze zijn dinsdagmiddag om 3 uur, of woensdagavond om 7.30 uur. Dekken en dienen Deze cursus begint in maart op woensdag avond. Er zijn al genoeg opgaven, maar er is nog gelegenheid alsnog deze cursus te volgen. U weet, een goed verzorgde tafel doet de maaltijd beter smaken. Algemene ontwikkeling m Voor deze cursus is er nog geen deelname genoeg. Het belooft een prettige cursus te worden waar onderwerpen naar keuze besproken zullen worden, die zeker de moeite waard zijn. Met onze Lagere School-kennis alleen zult u toch zeker graag over allerlei willen meepraten. En dat kunt u op deze cursus leren. Voor liefhebsters is er ook de mo gelijkheid nog een half uur Engelse les te krijgen. Ik zeg maar weer Geef je op bij de baas van je afdeling of bel de school op. Het nummer is nog steeds 345. J. E. v. d. G. 18

Het Anker | 1960 | | pagina 18