Anker, dat als een stoer beeld van vast heid en betrouwbaarheid, de 125 jaar trot serend, in het centrum van het toneel stond. Ja, die lintendans, waarbij de linten op bevallige wijze kunstig door elkaar werden gevlochten, baarde ons eerst wel zorgen over de goede afloop. Maar alles kwam op z'n pootjes terecht en het vlechtwerk werd even elegant en rustig ontward als het was opgebouwd. Als je als leek die dansen ziet, lijkt het soms net of het allemaal vanzelf gaat, maar zo eenvoudig is het toch niet. In de pauze hadden we gelegenheid enkele meis jes zo eens het een en ander te vragen en zo hoorden we van Jo Kosterbok, die al heel wat keren heeft meegedaan, dat ze er elk seizoen weer danig van afvalt. Mis schien is dit voor enkele van onze meisjes, die worstelen met een teveel aan gewicht, een aansporing om zich voor de volgende revue op te geven Hannie Nauta, die er ook al heel wat revue's op heeft zitten, vond het dit jaar wel wat zwaar, vooral omdat betrekkelijk laat, in november pas, met de repetities werd begonnen. Dat moet dan wel hard werken zijn geweest voor de dames en we moeten dan ook wel grote bewondering hebben voor hun prestaties, gezien de korte tijd van voorbereiding. Op onze dwaaltocht achter het gordijn stuitten we op een gegeven moment op de heer H. Nijland en zijn staf, onze to neelmeesters, die zorgen voor de belichting, de requisieten en wanneer het zo te pas komt, voor het geluid. „Zit u nu ook nog in spanning tijdens de voorstelling vroegen we. Dat was een schot midden in de roos, want het bleek, dat juist dit werk een grote spanning met zich meebrengt. In het kort gezegd, alles moet precies op tijd gebeuren een fout wordt altijd direct door het publiek opgemerkt, wat bij het toneelspel lang niet altijd het geval is. Van spanning gesproken, de heer Johan Poortman heeft daar geen last van. „Geen zenuwen", zei hij, „wel is er altijd weer de vraag, of de revue het doen zal, of hij er in zal gaan". Overigens hoopt hij wel, dat de revue nog vele jaren zal draaien, anders komt hij de winter niet door (de heer Poortman name lijk). U ziet al weer. welk een belangrijke rol de revue speelt in het leven van ieder die er een rol in speelt. Trouwens ook de heer G. J. Poortman is de hele winter druk bezig geweest en wel met het schilderen van de décors. Of dat niet erg moeilijk is „Och nee, zei hij, „als je eenmaal bezig bent gaat het vanzelf". We zullen dit maar met een korreltje zout nemen, een feit is echter, dat de décors bijzonder mooi waren en blijkbaar met zwier uit de verf zijn gekomen. Mevrouw Bruins vertelde ons, dat dit haar dertiende revue is. Zij heeft het prille be gin nog meegemaakt, namelijk, toen er door de wandelclub een schuchtere poging- werd gedaan met een revue uit te komen. Mevrouw Bruins heeft haar sporen dus wel verdiend en een revue zonder haar mede werking' is dan ook haast niet denkbaar, a In de kleedkamer troffen we de heer Me^ kenkamp, druk bezig zich een beetje bij te schminken. Hij was zo vriendelijk ons het één en ander te vertellen over het ont staan van de revue. Indertijd deden hoofdzakelijk mensen van de Centrale Werkplaats mee. De oude kern is echter in de loop der jaren aanzienlijk kleiner ge worden. Hij beaamde, dat het wel wense lijk ware, de kring' van medewerkers uit te breiden, maar ja, het schijnt niet zo ge makkelijk te zijn de geschikte mensen hier voor te vinden of hen tot meespelen te bewegen. Des te teleurstellender is het, dat de heer G. Smit besloten heeft dit jaar voor het laatst mee te doen. Althans dat wordt be weerd. Toen wij het hem op de man af ,,'k zee 'ta, nun driepits - ,n deursen nin" 10

Het Anker | 1960 | | pagina 10