Om echter deze personen, die reeds aange nomen zijn met het oog op de uitbreiding voor weverij Geurne, getouwen te kunnen geven, is het noodzakelijk dat deze nieuwe wevers in 3 ploegen werken, omdat in de dagploeg hiervoor geen gelegenheid is. De Voorzitter besluit met te zeggen, dat de Directie gemeend heeft wegens spe cialisatie en uitbreiding' deze stappen te moeten nemen, mede voor het welzijn van de werknemers van Ter Horst en Co. N.V. Naar aanleiding hiervan merkt een der Ondernemingsraad-leden op, dat indertijd door de Ondernemingsraad besloten is om met weverij Geurne in 3 ploegen te werken. Thans is er echter een uitbreiding- gegeven aan de 3 ploegendienst in weverij Bijvank II, waarop spreker een aanmer king heeft gemaakt omdat dit z.i. eerst besproken had moeten worden. De Voorzitter zegt, dat dit gebeurd is i.v.m. het grote aantal leerling-wevers, die zoals hij reeds eerder heeft aangehaald niet in de dagploeg geplaatst kunnen worden. Niettemin geeft spreker toe, dat het beter was geweest dat de betreffende O.R,-leden Bhierover direct waren ingelicht. Ook wat betreft afspraken voor een be paalde periode van overwerk of 3 ploegen dienst, wordt afgesproken, dat men weder zijds elkaar hierop attent maakt tegen de tijd dat deze periode afloopt. Hierna kan de vergadering zich wel ak koord verklaren met de reeds eerder ge noemde uitbreiding van de 3 ploegendienst in weverij Bijvank II, doch verzoekt om ook in deze gevallen de betreffende O.R.- leden te betrekken. Rondvraag. Bij de rondvraag wordt door de heer Nieuwenhuis naar voren gebracht, dat in de gevallen dat één der huisgenoten in een sanatorium wordt opgenomen, slecht 3/4 van de verpleegprijs verzekerd is. Het niet verzekerde gedeelte, dus 1/4 van de verpleegprijs, dat momenteel 1/4 keer f 16,— f 4,— per dag bedraagt, komt voor rekening van dit gezin, hetgeen van zelfsprekend erg bezwaarlijk en meestal niet te betalen is. In verschillende gevallen werd dan door het inschakelen van kerken, gemeente of andere sociale instellingen een oplossing gevonden, doch volgens mededeling van de persoon, die hiermee belast is, blijkt het in de betreffende gevallen grote moei lijkheden te geven dit geld bijeen te krijgen. Spreker zou daarom willen voorstellen om naast de inhouding van het dubbeltje voor. het Aanvullend Ziekenfonds, wekelijks 5 ct. per werknemer in te houden, om voorkomende gevallen deze 25 van de verpleegkosten te kunnen dekken. Besloten wordt dat de O.R.-leden eens poolshoogte zullen nemen hoe men hier over denkt, waarna dit opnieuw besproken zal worden. Betreffende een opmerking over het ver werken van de keper-kwaliteiten, zegt. de Voorzitter, dat men bezig is verschillende proeven te nemen om deze klacht op te vangen. Vervolgens wordt geïnformeerd naar de terugbetaling van het voorschot, dat men ontvangt over de eerste werkweek en dat ingehouden wordt bij ontslag of pensione ring op het loon over de voorlaatste werk week. Voorgesteld wordt dit dadelijk met f 1, per week op het loon in te houden of bij ontslag of pensionering te laten terug betalen van het laatst verdiende weekloon. Dit zal nader bekeken worden. Tenslotte worden nog enkele vragen be antwoord betreffende loonregelingen in bepaalde afdelingen, waarna de Voorzittg^ de vergadering sluit. 4

Het Anker | 1959 | | pagina 6