Jn detnemlnjó laadiretjadetinj d.d. 16 oktober 1959 3 Aanwezig: alle O.R.-leden, behalve de he ren J. Harbers en J. Bruins, die wegens ziekte verhinderd zijn, en de heren Ligten- berg en Jansen. De Voorzitter heet de aanwezigen welkom en opent hiermee de vergadering. Spreker deelt vervolgens mede, dat deze vergadering is bijeengeroepen om enige belangrijke mededelingen te doen. Allereerst noemt spreker het 125-jarig be- ttaan van het bedrijf, waarvan hij zegt, p.t het de bedoeling is dit jubileum op waardige wijze te herdenken. Het plan is dit te vieren ongeveer mei- juni a.s., spreker hoopt hierop t.z.t. nader terug te komen. Vervolgens geeft de voorzitter een toelich ting op de grote veranderingen in het bedrijf; met name in de weverij. Spreker zegt, dat het gebouw voor de uit breiding van de Tufted-weverij bijna vol tooid is. Van november tot maart a.s. zul len hier geleidelijk de nieuw bestelde ge touwen opgesteld worden. (Vervolg van pag. 2) tollen om de kosten te dekken en er kwam ook de onderhoudsplicht voor de Twente naren. In 1827 komt de rijksweg Deventer- Goor-Hengelo-Oldenzaal klaar en op 2 juli 1830 vindt de aanbesteding plaats van de straatweg Zwolle-Raalte en Raalte-Almelo. ^Gerrit Hendrik ter Horst, blijkbaar een ^Ban met initiatief, heeft de aanleg van de Txraatweg Raalte-Almelo aangenomen. Per soonlijk nam hij de leiding van de werk zaamheden, terwijl zijn zoons Derk en Jan Harmen hem daarbij terzijde stonden. De meeste stenen, die voor de straatweg nodig waren, werden in eigen bedrijf ge bakken, doch blijkens bewaarde afrekenin gen, werden ook stenen bijgekocht. In 1834 was de straatweg klaar en betaald. Dat de heren Ter Horst zich niet blind staarden op de steenbakkerij en de wegen bouw, maar met hun tijd meegaand, over weefindustrie dachten, hopen we in een volgend „Anker" duidelijk te maken. Bovendien zijn nog nieuwe tufted-getou- wen besteld, die in weverij Bijvank zullen worden geplaatst. Verder heeft men naar aanleiding van een vraag naar linoleumdoek, ook hiervoor nieuwe linoleum-getouwen gekocht, die be gin mei a.s. geleverd zullen worden. Om deze getouwen te kunnen plaatsen zullen de kleinere getouwen naar een andere af deling overgeplaatst moeten worden. Met de weverij Boomkamp is men bezig te moderniseren, waarbij o.a. de getou wen motor-aandrijving krijgen. Deze ge touwen kunnen thans door het aanschaf fen van een mono-rail (takel) dichter op elkaar geplaatst worden. Op deze wijze heeft de Directie gemeend zich i.v.m. de groter wordende concurrentie te moeten specialiseren. Spreker zegt, dat deze specialisatie veel problemen geeft, zowel voor de afdeling verkoop als voor de uitvoering in het bedrijf. O.a. noemt spreker het ploegenwerk, waar bij rekening gehouden moet worden met die personen, die om medische of huis houdelijke omstandigheden niet in ploegen kunnen werken. Verder de nieuwe wettelijke bepaling, waarbij het verboden is dat personen be neden 18 jaar in ploegen werken en dan nog de moeilijkheid met de wevers boven <50 jaar, waarmee op verzoek zoveel moge lijk rekening wordt gehouden en getracht wordt om deze in de dagploeg te plaatsen. Met deze factoren rekenend, zijn er geen voldoende getouwen voor wevers die in de dagploeg werken. Om deze reden is besloten om in het be drijf te Holten, dat volledig in 2 ploegen werkt, een aantal lange rollen-getouwen te plaatsen, waardoor in weverij Boomkamp plaats vrij komt om de getouwen uit Bij vank II hier naar over te brengen. Sprekend over het werknemerstekort zegt de Voorzitter, dat het aantal werknemers het laatste jaar nog gestegen is, ondanks het feit, dat het aantal vrouwelijke werk nemers door huwelijk sterk is teruggelopen. Zo heeft men de laatste tijd een vrij groot aantal personen kunnen aannemen uit na burige gemeenten.

Het Anker | 1959 | | pagina 5