Concert Wilhelmina in Hellendoorn Belangrijke mededeling (betr. Ziekenfonds) Evenals vorig jaar gaf Wilhelmina een concert in het sanatorium en wel op dinsdag 3 november. Dat dit op prijs gesteld wordt blijkt wel uit het feit, dat bij |mze aankomst iedereen present was, ter wijl wij ook nu weer de directrice en Dok ter Vos tot de toehoorders mochten reke nen. Wanneer wij moesten zeggen van welk stuk wij het meeste genoten hebben, dan is de keus zeer moeilijk. Er zat vaart in het orkest en wat van meer belang is, de onderlinge verhoudingen der instru menten waren zeer zuiver op elkaar afge stemd. 't Is dan ook wel een extra pluim zowel op de hoed van de dirigent als spe lers waard, dat men op een gegeven mo ment de dirigent achter in de zaal zag plaats nemen, terwijl het orkest geheel zonder leiding verder speelde. Een bewijs hoe goed getraind Wilhelmina is. Uit de woorden die Dr. Vos na afloop sprak, kwam dan ook wel tot uiting, dat odk deze het optreden van ons orkest met veel aandacht had beluisterd. Dr. Vos sprak eerst wel iets in raadselen toen hij zei, dat hij ontdekt had, dat hij (Dr. Vos) en Wilhelmina veel gemeen hadden. Na een korte vragende stilte zei Dr. Vos: „We zijn in hetzelfde jaar opgericht". Misschien is het daarom wel, dat Wilhel mina elk jaar naar Hellendoorn trekt, maar hoe het ook zij, het is te hopen, dat dit nog vele keren mag gebeuren voor de muziekminnende tijdelijke en perma nente bewoners van het sanatorium „Hel lendoorn". Hiermede maken wij aan onze werknemers (sters) bekend, dat door de Directie be sloten is, met ingang van 1 januari a.s. de de Ziekenfonds-verzekerden over te schrij ven naar verschillende Algemeen Zieken fondsen. Jhet grootste gedeelte, o.a. alle Rijssenaren van ons Ziekenfonds, wordt overgenomen door het Algemeen Ziekenfonds te Almelo, verder door het D.O.Z. te Deventer en O.G.Z.O. te Goor. De verstrekkingen bij bovengenoemde fondsen zijn precies dezelfde als bij het fonds van Ter Horst Co. N.V. Hierin komt dus geen verandering. Het aanvullend of z.g. dubbeltjesfonds blijft bij Ter Horst Co. N.V. Voor brilmonturen, steunzolen enz. kan men dus terecht op het kantoor. De ziekenfondskaarten die door ons aan de werknemers)sters) zijn uitgereikt, ver vallen met ingang van 1 januari 1960. Mocht iemand iets niet duidelijk zijn, dan worden op het kantoor alle gewenste in lichtingen verstrekt. U gelieve er rekening mee te houden, dat bij geboorte, overlijden, verhuizing enz., hiervan mededeling moet worden gedaan op het kantoor. AAN DE GEPENSIONEERDEN Het bovenstaande is ook van toepassing op de gepensioneerden. De ziekenfondspremie f 0.82 of f 1.64 wordt tot en met 31 december 1959 nog van het pensioen afgehouden. Van de laatste pensioenuitkering over dit jaar wordt i.p.v. f 0.82, f 0.55 afgehouden en i.p.v. f 1.64, f 1.09. Na 1 januari 1960 wordt de ziekenfonds premie opgehaald aan huis door de bode van het Algemeen Ziekenfonds te Almelo. 23

Het Anker | 1959 | | pagina 25