Onze tuin en onze kamer planten 4. „Nu geen gedraal, ten spoedigste naar de naaister", zei Moeder. 5. Stien stond te wassen in de bijkeuken met vier houten emmers. 6. „Als wij flink doorwerken, dames, kunnen wij heus de nieuwe diepzee film nog gaan zien". 7. Al was hij moreel deels fout, rechtens had hij volkomen gelijk. 17. De oude Turk lag op zijn spijkerbed en speelde een sonate van Beethoven op de lier van zijn dochter. 18. Nadat hij asperine met water inge nomen had, werd zijn heesheid echt minder. 19. Je weet wel Lodewijk, dat de meester borg voor hem staat. 20. Nee, de kleedjes klop ik niet achter in het donker, maar in het licht en voor de deur. 9. 10 11. 12. Axel beweerde, dat vossen niet van kippen houden. Die grote gele narcissen staan wel leuk in een groene kan. Ik ben er voorstander van, de meer nodige dingen zonder talmen te doen. De jongens wandelden niet, maar slen terden in de gietende regen. 13. Nu de tuin in rust is, valt er voor de liefhebbers niet veel meer te doen. Alleen de bollen, die niet tegen vorst bestand zijn, moet men tijdig afdekken door een laagje blad aan te brengen. Laat ook het loof van Chrysanten, herfst- asters, floxen enz. staan tot het voorjaar, het geeft altijd nog iets bescherming tegen de vorst, voor de reeds aanwezige jonge uitlopers. De tweejarige planten hebben graag een beschut plekje in de winter. Staan ze in Noorden- en Oostenwind, dan verdient het aanbeveling, ze af te dekken met dennetakken, riet of stro, wanneer het hard vriest en er geen sneeuw ligt. Nu het seizoen achter ons ligt en we de balans kunnen opmaken blijkt, dat deze zomer met zeer veel zonneschijn en weinig regen, ons tuinbezitters niet het genoegen heeft verschaft, dat we ervan verwacht hadden. Ondanks alle goede zorgen vielen vele planten ten offer aan de droogte, vooral op de lichte zandgrond. De meeste planten kwamen dit jaar niet tot volle ontwikkeling, behalve de echte zonnekin deren, waaronder de Afrikanen, Helian- thus (zonnebloemen), Portulaca en Erica's genoemd mogen worden. Ook het gazon baarde de nodige zorgen, om maar te zwijgen van de talrijke blad luizen, die dit jaar onze planten belaagden. Maar het had toch ook het voordeel, dat Met bolstaande zeilen loefden de schepen op en de golven sloegen hoog over de boeg. Blijf jij in de kamer, ik geef de vogelen zang zaad. De heer Len stra doet in chemische artikelen, van zijn buren. tot ongenoegen 15. De nieuwe brug wachter, De Bruin, is seri euzer dan zijn voorganger, Bijlstraten. 16. Als Oma asters koopt van een gulden per bos, koop ik liever nu theerozen. 21

Het Anker | 1959 | | pagina 23