PrijzenTOTAAL 5.000, Het prijzenbedrag ad 5.000,- wordt ver deeld in twee delen, t.w. een bedrag van 3.500,en een bedrag van 1.500, De prijswinnaars worden verdeeld in twee groepen A. Groep 1 Dit zijn de deelnemers, die naast het gewone posttarief 1,aan extra post zegels hebben bijgeplakt. De deelnemer met het hoogste aantal punten in deze groep ontvangt het bedrag van 3.500, Zijn er meer deelnemers met een gelijk aantal hoogste punten, dan wordt dit bedrag gelijkelijk verdeeld. B. Groep 2: Deze bestaat uit de deelnemers, die naast het gewone posttarief, 0,50 extra aan postzegels hebben bijgeplakt. De deelnemer met het hoogste aantal pun ten in deze groep ontvangt het bedrag van 1.500,Zijn er in deze groep meer deelnemers met dit puntentotaal, dan wordt het bedrag van 1.500,ge lijkelijk verdeeld. Voorwaarden 1. De oplossing op een briefkaart plakken of overtekenen. 2. Duidelijk aan de adreszijde van de briefkaart, in blokletters, Uw naam en adres vermelden. 3. Op de adreszijde, naast het gewone post tarief (8 cent): 1,— extra postzegels plakken, wanneer U deelneemt in groep A; 0,50 extra postzegels plakken, wanneer U deelneemt in groep B; Inzenders in groep B, die een lijst met uitslagen wensen, moeten 0,15 extra postzegels plakken. 4. Vul duidelijk het diagram in en vermeld zonder doorhalingen Uw punten. 5. Adresseer aan: „HET RODE KRUIS", PRINSESSEGRACHT 27, DEN HAAG. 6. Uw inzending moet uiterlijk 15 januari 1960 voor 12 uur in ons bezit zijn. 7. De namen van de prijswinnaars, door een onafhankelijke jury aangewezen, worden opgegeven: a) aan de bladen, waarin de puzzel is geplaatst b) aan de inzenders in groep A; c) aan die inzenders in groep B, die 0,15 extra postzegels hebben bijgeplakt. De prijswinnaars krijgen persoonlijk be richt. 8. Over deze prijsvraag kan geen corres pondentie worden gevoerd. AARDRIJKSKUNDIGE PUZZEL Voor hen, die met een bescheidener prijs tevreden zijn, hebben we ditmaal een puz zel samengesteld onder de titel „Verborgen aardrijkskundige namen". In onderstaande 20 zinnen zijn enkele tientallen na men verborgen van ste den, rivieren enz. in Ne derland. Het kan zijn, dat in opeenvolgende woor den meer dan één naam verborgen is, b.v. uit een zin als: „Men rolde rijpe appels" kan men de namen Rolde en De Rijp halen, door tweemaal de te gebruiken. Beide namen moeten dus opgegeven wor den. Nu maar aan het denken en de na men per zin opschrijven. Wie er de meeste namen uithaalt ontvangt de eerste prijs en zo vervolgens; er worden vijf prijzen beschikbaar gesteld. Bij gelijke aantallen beslist het lot. Verborgen aardrijkskundige namen 1. Kleine Piet zat weer te spetten met' water en maakte overal vlekken. 2. De venter noemde de prijs sensatio neel laag, maar niemand wilde de halfrotte peren ko pen. 3. „Zo, doornen en distelen en drom men mollen, dat is niet best", dacht de tuinman. 20

Het Anker | 1959 | | pagina 22