Dekken en dienen Gedurende 4 lessen zal er een cursus ge geven worden in dekken en dienen,. Dat is een cursus, die altijd van pas komt. Goed kunnen koken is heel belangrijk, maar wanneer men lekker kookt en de gerechten niet smakelijk opdient, gaat er veel van verloren. Ook kunt U bij bruiloften of een extra verjaardagsetentje er veel plezier van hebben, wanneer U weet hoe te dekken en te dienen. De dag en datum van deze cursussen zal nog nader worden bepaald. Voor alle echtgenoten van onze werk nemers zijn er weer cursussen in koken, naaien en kinder- of ziekenverzorging. Er begint op verzoek een kookcursus (ge wone of burgerpot) op dinsdagavond 2 februari om half acht. Het is de pedoeling gm dagelijkse menu lekkerder te maken. iSmdat deze cursus is voor huisvrouwen die reeds elke dag koken, zijn 10 lessen voldoende. Kosten, die hieraan zijn ver bonden, bedragen 25 cent per les. Het maken van kleding en wat daarmee samenhangt Nu zijn er misschien onder U, die bij het lezen van dit opschrift meteen het stukje overslaan, omdat ze gruwelijke hekel heb ben aan alles wat met naaien te maken heeft. Dit kan verschillende! oorzaken hebben. De meest voor de hand liggende is wel, dat pogingen in deze richting teleurstellend zijn geweest. Waarschijnlijk kent U ook wel enkele van die bevoorrechte personen, die beweren zonder patroon te tekenen zo maar de schaar in de lap stof te zet ten het kledingstuk zonder passen in elkaar te zetten en in één dag een jurk en in U/2 dag een mantelpakje klaar te hebben en het resultaat is steeds perfect. Laat U zich daardoor nu niet overbluffen. ^^Uicht zijn er inderdaad enkele begena- o^den, die op deze manier kunnen naaien (zonder dat de boel hopeloos verknoeid wordt). Maar voor hen is hetgeen ik hier verder schrijf niet bestemd. Ik zal proberen U aan te tonen, dat zelf naaien belangrijke voordelen heeft en bo vendien wil ik trachten U enige tips te geven, waardoor de resultaten van Uw werken met de naald en draad meer naar Uw zin zijn. Alles moet worden geleerd, dus ook het naaien,. Wij nemen aan, dat U inderdaad iets van naaien afweet, en dat U nog wel van alles en nog wat wilt maken, als er dat moei lijke patroontekenen maar niet bij te pas kwam. Ja, dat patroontekenen is een groot strui kelblok voor vele naaisters. Ik hoorde op school een meisje zeggen: „Ik ga nog lie ver naar de tandarts, dan dat ik een pa/ troon moet maken". Nu is het maken van een grondpatroon zo moeilijk nog niet, maar het juiste model aanbrengen in het patroon, het verwerken van de figuurplooien enz. wel. Het werkelijk goed en deskundig aanbren gen van de „coupe" is dan ook een zaak van zeer veel oefening; bovendien is er een bepaalde aanleg voor vereist. Bij het lezen van dit alles zinkt U wellicht de moed in de schoenen. Dat is echter volstrekt niet nodig, want verschillende hulpmiddelen staan J ten dienste. U Kunt immers gebruik maken van ge kochte knippatronen. Doch koop dan altijd een goed patroon met een goede werkbe schrijving. Dan zijn er de rader-patronen, die ook goede diensten kunnen bewijzen, vooral voor kinderkleding. Het zelf maken van kleding is in vele ge vallen veel goedkoper dan confectie. Denkt U maar eens aan de dure kinderkleding. Rokken komen ook meestal voordeliger wanneer U ze maakt, dan wanneer U ze klaar koopt. Een japon, vooral wanneer U prijs stelt op goede stof, is veel en veel goedkoper als U deze zelf maakt. En wanneer U bang bent de schaar in de stof te zetten, dan kunnen wij op de Huis houdschool van Ter Horst Co. U helpen over de vrees heen te komen. Ook hier zijn rader-patronen aanwezig. We hebben naast de naailes ook speciaal les in patroon tekenen. Op vrijdagavond van 7.30-9.30 uur. Hopelijk bent U nu toch een beetje en thousiast geworden om zelf eens iets te gaan naaien. G. V. In oktober begon er een cursus, die we even apart vermelden, want dat hebben we nog niet eerder zo meegemaakt. Het mooie van deze cursus is n.l. dat iedere keer een deelneemster trouwt, in onder trouw gaat of zich verlooft. Maar allen hebben zich vast voorgenomen deze cursus van de zuster tot en met de laatste les te volgen. Daar is onze school ook voor. Jullie weten toch, dat je iedere cursus tot het eind mag volgen, ook al trouw je J. E. v. d. G. 17

Het Anker | 1959 | | pagina 19