uishoudschool Een pudding bij de Kerstmaaltijd Vóór de Kerstdagen zijn wij al druk bezig om leuke of lekkere dingen te ma ken of te bedenken om met de feestdagen zelf een extra gezellige huise lijke sfeer te scheppen. Vooral het lekkere eten speelt altijd een grote rol en daarom willen wij U een toetje aan de hand doen, dat veel lijkt op een kaarsen standaard met kaars. Om te beginnen maakt U een pudding klaar, waar een banaan goed bij valt te combineren. Deze snijdt U middendoor en steekt deze als een kaars in de pudding. De bovenkant snijdt U iets in en daar doet U een doorgesneden rozijn, zonder pit, in, die U zo lang mogelijk maakt, zo dat dit dan de pit of de vlam van de kaars lijkt. Het rozijntje zonder pit is dus de de pit. Het leukste is het, wanneer ieder een eigen kleine pudding krijgt, gestort in kopjes. Natuurlijk kunt U de pudding nog versie ren met roosjes van slagroom. En we be hoeven er dan niet aan te twijfelen, dat U smakelijk zult eten. Onze cursussen Er zijn heel veel cursussen voor onze meis jes, waar wij hen in alle opzichten voor bereiden om later een goede en handige echtgenote te worden. Maar zij komen niet alleen voor het nuttige, doch ook wel een beetje voor de gezelligheid; we hebben zelfs plannen om er te gaan pingpongen, om wat beweging te hebben voor die meisjes, die naast koken, naaien enz., ook van sportiviteit houden. Fijne keuken Op verzoek van verschillende meisjes wordt weer een cursus fijne keuken gegeven van ongeveer 10 lessen. Deze is voor meisjes uit de ploegen, dus wordt gegeven 's och tends om half tien of 's middags om half vier. Er zijn enige opgaven, maar er kun nen nog meer meisjes bij. Wij beginnen op woensdag 13 januari. Natuurlijk had den wij graag, dat je ons vlug belt om je op te geven. Je weet, het telefoonni^^- mer is 345. Algemene ontwikkeling Er is eveneens op verzoek een cursus ge vormd algemene ontwikkeling, waarbij ook wat Engels wordt gegeven. Naaiwerk Voor de getrouwde vrouwen bestaat er ook de mogelijkheid om bij hun naaiwerk ge holpen te worden, b.v. voor het veranderen van een jurk, die wat uit de mode is ge raakt. U bent dan welkom voor enkele lessen. Kosten 25 ct. per les. Wegens uitstel van de herdenking van het 30-jarig bestaan van onze Huishoudschool naar de volgende zomer, hadden wij hier voor in de plaats een gezellige avond, die tevens leerzaam was. We hadden namelijk de heer Heyermans van „De Ploeg" in ons midden, die met vele kleurendia's het we ven van gordijn- en meubelstoffen liet zia^ Bovendien gaf hij ook raad voor het richten van onze woning. De kleine ten toonstelling, die er was, werd met veel aan dacht bekeken. Tot slot werden ons nog modeplaatjes getoond, ook al weer door middel van kleurendia's. Al met al hadden we een gezellige avond. Naar wij vernamen, wordt Mevrouw Snel, de vroegere Directrice van onze school, in het Algemeen Ziekenhuis te Almelo ver pleegd,. Wij wensen haar van harte een spoedig en algeheel herstel toe. 16

Het Anker | 1959 | | pagina 18