Puzzeltocht Ter Horst Co. N.V. 125 jaar TER HORST CO In de periode tussen het verschijnen van ons vorige nummer en deze editie is er meer bekendheid gegeven aan het plan om in de loop van het volgend jaar het 125-jarig bestaan van ons bedrijf op fees telijke wijze te herdenken. De streekpers heeft ons de kaas wat van 't brood gege ten, zodat we in deze kolom waarschijn lijk niet zo veel nieuws kunnen vertellen. Toch is het goed in ons eigen blad te kun nen lezen hoe de zaken er thans voorstaan, Bij de Direktie leeft de gedachte aan dit jubileum binnen de kring van onze be- drijfsgemeenschap grote aandacht te be dsteden. De omstandigheden zijn nu zoveel beter dan ten tijde van het 100-jarig be staan in 1935, toen de economische crisis allesbehalve aanleiding gaf tot het organi seren van een bedrijfsfeest. Een commissie bestudeert thans de moge lijkheden om aan dit jubileum luister bij te zetten, opdat het jaar 1960 voor allen, die aan ons bedrijf zijn verbonden, als een gedenkwaardig jaar in de herinnering zal blijven voortleven. Daarnaast bestaat er een comité, dat de voorbereidingen treft voor het aanbieden van een cadeau aan de Naamloze Ven nootschap. De historische datum waaraan dit jubi leum is verbonden valt in de winter. Om dat dit jaargetijde zich niet leent voor het organiseren van grote bijeenkomsten van werknemers en gepensioneerden met hun gezinsleden, zullen de 125 jaren met enige maanden verlengd moeten worden. Wij zullen dus nog wel enige tijd geduld moeten oefenen, maar wanneer de voor tekenen niet bedriegen zal onze moeite dan ook ruimschoots beloond worden. Het was voor de organisatoren van deze tocht een grote voldoening aan de start in het Parkgebouw zoveel deel nemers te hebben mogen begroeten voor de fiets- en bromfietstocht van zaterdag 19 september j.l. Dat hadden we eerlijk niet durven hopen. Ongeveer 100 fietsers, de huisgenoten in begrepen, en een 20-tal brommers met duo passagiers hebben zich door de vele moei lijkheden heengeworsteld en zich door het mulle zand niet onder de knie laten krijgen. Het is voor de organisatoren zo prettig steeds weer dezelfde gezichten te zien, een teken, dat de deelnemers het op prijs stel len dat jaarlijks dit evenement wordt ge organiseerd. De route was zwaar en de wegen waren door de langdurige droogte erg stoffig ge worden. Dit heeft echter aan het geheel geen afbreuk gedaan en de geheel foutloos uitgezette parcoursen zijn door bijna alle deelnemers uitgereden. Tegen 6 uur waren alle deelnemers onder het genot van een kopje koffie verzameld in de leeszaal van het Parkgebouw en wachtten allen met smart op de uitslag van de zwaar rekenende juryleden. Voor verschillende deelnemers was het wel wat moeilijk hun nieuwsgierigheid te be dwingen, maar eindelijk was de „reken kamer" klaar en kon de heer B. Ligten- berg het woord nemen. In zijn welkomstwoord dankte de heer Ligtenberg alle deelnemers voor hun spon tane opkomst, de hoop uitsprekende, dat het volgend jaar nog meerdere mensen uit onze bedrijfsgemeenschap zouden deel nemen. Dat ook jaarlijks onze direktie weer de no- 7

Het Anker | 1959 | | pagina 7