W9 Rondvraag Gevraagd wordt of men zich wel houdt aan de afspraak om de wevers in „Bijvank II" (3 ploegen) in de gelegenheid te stellen om te rouleren. Van bedrijfszijde wordt hierop geantwoord, dat bepaalde wevers er de voorkeur aan gaven om in 3 ploegen te werken boven dat men telkens verplaatst wordt naar onbekende getouwen. Verder wordt geïnformeerd of het juist is, dat voor nieuw aangenomen personeel een gunstiger fietsgeldregeling geldt. Hierop wordt geantwoord, dat dit beslist uitgesloten is. Op een vraag of het Ziekenfonds opgeheven wordt, deelt de Voorzitter mede, dat de Directie besloten heeft zich aan te sluiten bij het A.Z.A. De enige verandering hierbij is, dat men zich in het vervolg voor zieken fondszaken moet wenden tot het kantoor van het A.Z.A. Wel blijft echter het aanvullend zieken fonds aan ons bedrijf voortbestaan. Een loonklacht uit de spoelerij over enkele bepaalde weken, zal nader onderzocht wor den. Over de warmte in de sterkerij zegt de Voorzitter, dat dit bekend is en dat hier aandacht aan zal worden besteed. Een informatie betreffende enkele geval len van de toeslag bij minder-validiteit, zal met het betreffende O.R.-lid besproken worden. Hierna sluiting. 9 september Na opening door de Voorzitter wordt in aansluiting op de vergadering van 14 augus tus het nieuwe concept-vakantieschema be sproken. Voor de leden, die op de vorige vergade ring niet aanwezig waren, deelt de Voor zitter mede, dat betreffende Bid- en Dank dag door de O.R. besloten is voor deze da gen weer een halve collectieve snipperdag vast te stellen. In het geval door reacties uit het bedrijf mocht blijken, dat dit besluit niet bevre digend is, dan kan overwogen worden een enquête te houden. Betreffende Koninginnedag, waarvan de Voorzitter in de vorige vergadering gezegd heeft dat het in de verwachting' ligt, dat op 30 april 1960 vrijaf gegeven mag worden met behoud van loon, wordt in afwachting van het betreffende besluit overeengeko men voor deze dag een halve dag te re serveren. •Wanneer op genoemde datum gestopt wordt met behoud van loon volgens de beschikking van de Rijksbemiddelaars, zal deze halve collectieve snipperdag automa tisch van het schema afgevoerd worden. De algemene reserve-uren van 8.8 uur voor de dagploeg en 8.5 uur voor de ploegen vindt men te hoog. Besloten wordt deze uren terug te brengen op resp. 4.8 en 4.5 uur. Behoudens deze wijzigingen wordt het va kantieschema goedgekeurd en het zal zo spoedig mogelijk in het bedrijf worden be kendgemaakt. Rondvraag Gevraagd wordt aandacht te willen schen ken aan een klacht over een takel in de weverij „Bijvank II". Vervolgens wordt opgemerkt dat in de spoelerij enkele personen door persoonlijke omstandigheden niet aan de de normale produktie kunnen komen. Naar aanleiding hiervan wordt gevraagd om dergelijke personen zo mogelijk ander passend werk te geven. Verzocht wordt een reeds eerder ingekomen klacht over de warmte in „Beek" nogmaals te onderzoeken. Geïnformeerd wordt naar de mogelijkheid voor busvervoer voor personeel uit Holten. Verder is er nog een klacht over enkele ma chines in „Beek", die veel draadbreuk hebben. De Voorzitter zegt, dat één en ander be keken zal worden. Na een opmerking over het verloop van het personeel deelt de Voorzitter mede, dat dit vrij normaal is, doch dat het moeilijker is momenteel nieuw personeel aan te trek ken i.v.m. de krappe arbeidsmarkt. Wat betreft een opleiding aan de textiel school is men het er over eens, dat leer lingen van deze school zichtbaar vóór zijn bij anderen en dat het wel van belang is deze opleiding te stimuleren. Tenslotte wordt gevraagd om 's avonds na afloop van de werktijd om 11 uur ook de achteruitgang van de rijwielstalling open te stellen. Hierna sluiting 3

Het Anker | 1959 | | pagina 3