O.'t. Behalve de heer Thomassen en de heer Van Putten, zijn alle leden aanwezig en de heer Ligtenberg. De notulen van de vergaderingen gehou den op 1 en 6 mei worden ongewijzigd vastgesteld. Betreffende de notulen van 14 mei j.l. komt één der leden terug op de belasting- van de leerling-wevers. Bij de bespreking hierover blijkt, dat niet de leerlingen zich hierover beklagen, doch dat men het systeem om de hoogte van de belasting aan de leerlingen zelf over te laten, niet juist vindt. Dit zal nader bekeken worden. Hierna wor den ook de notulen goedgekeurd. Vervolgens worden enkele vragen beant woord die in de vorige vergadering werden gesteld. 1. Een verzoek om een tochtscherm te maken in de weverij „Bijvank II" is doorgegeven en zal nader worden be keken. 2. Aan de bediening van de airconditio ning zal aandacht worden besteed. 3. In de voormalige Linoleumweverij is de zijbaan (met ijzeren platen) inmid dels klaargekomen. 4. Aan de toiletten is aandacht besteed. Hiervoor is een plan gemaakt dat men zo spoedig mogelijk hoopt uit te voe ren. Betreffende een vraag naar een water kraan bij de toiletten in „Beek", zal nog eens geïnformeerd worden. Terugkomend op een reeds eerder gedane opmerking over de stopuren in de weverij, wordt geïnformeerd hoe deze regeling is. De Voorzitter antwoordt, dat naar aanlei ding hiervan een nieuwe regeling is ge maakt en wel als volgt: eerste 3 uur: min. uurloon 4e en 5e uur: min. uurloon 10% 6e en 7e uur: min. uurloon 20% 8e uur en hoger: gem. uurloon. Gevraagd wordt om aan deze stopuren speciaal aandacht te besteden, omdat hier mede èn het bedrijf èn de wevers gebaat zijn. Verder worden enkele individuele gevallen genoteerd, waarnaar de Voorzitter nader zal informeren. Vakantierooster 1959/1960 Behoudens enige kleine wijzigingen kan men zich met de op het concept-vakantie- rooster vastgestelde vakantiedagen akkoord verklaren. Wel wordt een opmerking gemaakt, dat men het in de weverij niet prettig vindt dat op of daags vóór een van deze collec tief vastgestelde dagen de werktijd wordt vervroegd van 7.15 naar 5 uur. Hierop wordt een toelichting gegeven, waar uit blijkt, dat dit gebeurt om ook met de late ploeg op een aantrekkelijk uur te stop pen met zo weinig mogelijk snipperuren. Na deze uitleg zijn ook de O.R.-leden hej^^ erover eens, dat door deze werktijdwijzi^Hj ging men meer vrije snipperuren houdt. Besloten wordt de vastgestelde regeling te handhaven, doch daarnaast de betreffende personen in de gelegenheid te stellen om in deze gevallen individueel te mogen snip peren van 57,15 uur. Vervolgens wordt uitvoerig gesproken over Bid- en Dankdag. Hierover wordt met meerderheid van stem men besloten op genoemde dagen een halve dag kollectief te stoppen. Mochten reacties daartoe aanleiding geven, dan kan nader overwogen worden een en- quete in het bedrijf te houden. Centrale Loonadministratie Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat het de bedoeling is om met ingang van 1 januari 1960 zich aan te sluiten bij de Centrale Administratie Textiel te Enschede. Spreker geeft hierover een nadere toelich ting en zegt, dat in dit systeem de lonen uitbetaald worden met afronding van hele guldens, met dien verstande, dat telkens het aantal centen wordt overgeschreveir naar de volgende week. Als voorbeeld diene het volgende uitbet.: tegoed: 60,— 0,24 24 ct. 63,— 0,04 4 ct. 61,— 0,94 94 ct. 64,— 0,76 enz. De O.R. acht deze vereenvoudiging geen bezwaar. De Voorzitter hoopt t.z.t. op een en ander nader terug te komen. loon le week f 60,24 2e week f 62,80 3e week f 61,90 4e week f 63,82 2

Het Anker | 1959 | | pagina 2