Diploma uitreiking huishoudschool Nieuwe winter- garderobe RECEPTEN Gestoofde vis: De vis schoonmaken, afschubben en was sen. Inwrijven met zout. In een emaille schaal of pan leggen, met 1 cm. water, wat citroenschijfjes en klon tjes boter en opzetten. De vis is gaar als een vinnetje loslaat. Dit is afhankelijk van de dikte van de vis of de maat. 5 tot 15 min. (natuurlijk zachtjes) stoven met een deksel erop. Afnemen en iets heel fijn gehakte peter selie er over strooien. Tomaten zijn er nog steeds en tomatensla smaakt heerlijk bij deze visschotel. De tomaten wassen, even dompelen in een pan kokend water en de velletjes aftrekken. Vlak voordat we gaan eten in schijfjes snijden en met wat olie, azijn en aroma aanmengen. Gebakken of gekookte aardappelen sma ken hier heerlijk bij. J. E. v. d. G. Kinderverzorging: Anta Baan, Janna Brinks, Dina Brinks, Jenneke Brinks, Di- neke ter Haar, Gerda ten Hove, Gerrie Koster, Hanny van de Willige. Koken: Marian Bruins, Hendrika Bruins, Hendrika ten Hove, Mien Klein Nagel voort, Pemmi Meijerink, Tiny van Pijke- ren, Janna Rutterkamp, Janna Witten en J. Zandvoort. Naaien: Janna Brunnekreef, Jenneke Brun- nekreef, Dini Brinks, Jenny Brinks, Dien Dreijer, Joke v. d. Giezen, Margje v. d. Giezen, Johanna Harbers, Frederika Jan sen, Janna Kiers, Jannie Lohuis, Hendrika Slettenhaar, Hendrika StrokapLeusink. Hermien Strokap, Hendrika Voortman. Knippen: Phil. Koster, A. Stegeman en B. Seppenwoolde. Een flink aantal dus. Maar er zijn er al( tijd nog, die naar de huishoudschool wil len en het hierbij laten. Het woord „gaan" moet de doorslag geven. Doe het dus nu. Kom naar school en geef je op De namen van de meisjes die in juli één of ander diploma van de huishoudschool ontvingen, konden niet in het vorig „An ker" gepubliceerd worden. Maar ieder meis je zal zeker graag haar naam zwart op wit willen zien, zo zij deze al niet in de krant ontdekte. De avond van de diploma-uitreiking werd heel gezellig. Mevrouw Van Heel was ook dit jaar weer aanwezig om de geslaagde meisjes van de verschillende cursussen hartelijk te felici teren en haar persoonlijke handtekening- onder ieder diploma te plaatsen. Mej. v. d. Gaast sprak de leerlingen toe en merkte op, dat ieder meisje, jong of ouder, dat op de fabriek werkt, zelf kan kiezen welke cursus zij wil volgen: knip pen, naaien, koken of kinderverzorging. Meestal volgen de meisjes twee cursussen. De volgende leerlingen ontvingen een di ploma Hoewel we het ons overdag nauwelijks kunnen voorstellen als de stralende zon ons doet blijven herinneren aan de onvergetelijke zomer, die we dit jaar hebben gehad, verraden de vallende bla deren dat de herfst haar intrede heeft ge daan en dat als logisch gevolg daarvan koning winter binnenkort zijn scepter zal gaan zwaaien. De consequentie van deze omstandigheid is het feit, dat de heren aan de wintergarderobe gaan denken em de dames evenzeer. De heren hebben het gemakkelijker dam de leden van het (z.g.) zwakke geslacht Als de jongens of mannen een nieuwe winterjas nodig hebben en met St. Nico- laas een paar handschoenen (die ze b.v. de vorige winter hebben verloren) en bo vendien nog een nieuwe shawl hebben ge kregen (met de verjaardag), zijn ze al gauw klaar. Met de dames is het anders gesteld. Ik wilde de meisjes van de Huishoudschool graag een paar aanwijzingen geven als ze ook zo gelukkig zijn de wintergarderobe te 18

Het Anker | 1959 | | pagina 18