De heer J. J. Averesch heeft gedurende de afgelopen 40 jaar altijd in de afdeling pak- kerij gewerkt. Eerst als omtrekker, daarna als merker, vervolgens als perser en de laatste jaren als voorman-perser. Van hem mogen we ook spreken van een allround arbeider in de pakkerij, die hier een onmisbare schakel is geworden. Hij verricht zijn werk altijd met grote opge wektheid en heeft bij zijn baas en ook bij zijn mede-arbeiders een goede naam. De heer L. van Losser trad in dienst bij Ter Horst Co. N.V. op 15 september 1919. Hij begon zijn werkzaamheden in de spoe- lerij, waar hij werkte tot 1927. Hij werd toen overgeplaatst naar de weverij, waar hij thans nog werkzaam is als wever. Hij werkte meestal op keper- of langerollen- getouwen, waarbij hij blijk gegeven heeft een goed vakman te zijn. De heer G. van Noort herdacht op 6 okto ber 1959 de dag dat hij 40 jaar geleden voor het eerst het bedrijf binnenstapte. Zo als toentertijd gebruikelijk was, begon hij in de spoelerij, waar hij ca. 8 jaar werkte. Vervolgens ging hij in 1952 naar de weve rij, waar hij de weversspoel hanteerde tot 1951. Hierna werd hij aangesteld als smeer der en hij zorgt thans nog met accuratesse dat alles „gesmeerd loopt". De jubilarissen werden op bovengenoemde data met hun echtgenotes ontvangen op het kantoor, waar zij hartelijk werden toe gesproken door de Directie. Er werd ge waagd van hun trouwe plichtsbetrachting en ook de echtgenotes van onze jubilaris sen werden niet vergeten. Zij zijn al die jaren hun mannen tot steun geweest en hebben het hunne bijgedragen tot het be reiken van deze belangrijke mijlpaal. Het was voor allen een grote vreugde, toen bleek, dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd, hen de medaille toe te ken nen verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De heren Ter Keurs en Markvoort ontvin gen deze, bij ontstentenis van de Burge meester uit handen van Wethouder Schol man. Op 11 september was behalve Burgemees ter Landweer, ook Burgemeester Maaldrink van Wierden aanwezig, die de heer Ave resch de medaille op de borst speldde. Alle gedecoreerden werden hartelijk geluk gewenst met deze Koninklijke erkenning^ van hun verdiensten en ontvingen tei^B slotte van de Directie de gebruikelijke en veloppe. Hierbij werden ze toepasselijk toegespro ken door de heer A. H. ter Horst, resp. de heer H. Jordaan, die na hun loopbaan ge memoreerd te hebben, de jubilarissen dank brachten voor het vele werk, dat zij in dienst van Ter Horst Co. gedurende zo vele jaren hebben verricht. Wij zijn ervan overtuigd, dat voor alle be trokkenen de dag van hun jubileum een onvergetelijke is geweest, waarop zij nog lang met genoegen zullen terugzien. 16

Het Anker | 1959 | | pagina 16