4jondten5how in )Qij65en Wij hadden weer een IHMal Dp. hondendresseerclub H.D.C. hield ook dit jaar weer een hondenshow, waar alléén zeer jeugdige hondevriendjes en -vrien dinnetjes aan deel mochten nemen. Wat de H.D.C. hiermee beoogt behoeft nauwelijks uitgelegd te worden, wanneer we weten dat het gaat om de „meest ver wende hond" en de „best verzorgde hond", ongeacht rang of stand ofwel ras of geen ^ras. PaIs hond was iedere viervoeter gelijk die er op die mooie zaterdagmiddag trots met hun baasje liep te prijken, want de lief de tot het dier bleek vaak even groot als de liefde voor de baas. En dit is het, waar het de H.D.C. om gaat. De liefde voor het dier kweken, ook al be hoort hij tot de grootste straathond. Hoeveel mensen geven de jeugd geen slecht voorbeeld door een hond of kat slecht te behandelen en dan te zeggen ,,'t is maar een kat". Nee, zo is het niet, alles wat leeft, daar behoren we eerbied voor te heb ben en wanneer we het dier in 't algemeen een goede verzorging geven, krijgen we dit dubbel en dwars aan liefde en trouw van dit dier weer terug. Het is verheugend, dat de eerste prijs voor de best verzorgde hond ten deel viel aan „Wampie", een verschrikkelijk vuilnisbak ken-ras-beest in de ogen van rasliefheb bers, want hij heeft zo maar een witte voorpoot alsof hij meespeelde in 't sprookje „De wolf en de zeven geitjes" en z'n poot in 't meel stak. Maar Wampie is lief, zo lief, dat alle kinderen Thomassen hem »un grootste speelkameraad vinden en dat elix zelfs de eerste prijs in de wacht sleepte. En zo kreeg Wampie die zaterdag een grote worst, die wijselijk om Felix z'n hals werd gehangen. Felix zelf mag een jaar lang de wisselbeker op school bewaren, zodat alle kinderen in de klas kunnen zien- dat Wampie een beste baas heeft. En de bloemen, wel die zal Moeder wel ge kregen hebben, want Moeders die spelen toch wel een heel grote rol wanneer kin deren dieren hebben. Ontbraken slechts nog de sigaren voor vader, maar de H.D.C. kan niet alles. Rest ons de H.D.C. de „poedelprijs" te ge ven voor hun loflijk streven en hun vast houdendheid om deze show tot een jaar lijks weerkerend kinderfeest te maken. 11

Het Anker | 1959 | | pagina 11