Zinken dak Stro op bollenvelden de bollen stevig in het glas staan. Passen ze niet precies, probeer dan met stukjes kurk om ze goed vast te zetten. Verder dezelfde behandeling als bij het kweken in potten aangegeven is, dus een koele donkere kast en niet eerder in het licht dan dat de bloemkop geheel uit de bol gegroeid is. Een uitzondering op deze regel maken de Paperwhite en Grand Soleil d'Or tros- narcissen. Deze twee soorten die niet in Nederland worden gekweekt, worden veel vuldig gebruikt voor de cultuur in grint en water. Voor deze narcissen is het niet nodig ze eerst in het donker te zetten. Ze mogen direct in het volle licht in een koele kamer, doch niet vóór begin oktober. Deze narcissen kunnen met Kerstmis volop bloeien. dat verschillende kamerplanten een algehele rustperiode nodig hebben om het komende seizoen goed te kunnen groeien en bloeien Bij sommige planten is deze rust slechts ten dele. De volgende kamerplanten hebben rust nodig Azalea: vanaf september tot de knoppen weer beginnen te zwellen (bij sommige varietiteiten is dit januari, bij anderen eind februari), zeer weinig water geven en niet warm zetten. Daarna weer warmer plaatsen en de plant lauw water op het schoteltje geven. Nooit boven op de bol Bladcactus: (Phyllo cactus): van november tot januari minder water geven. De bla deren mogen echter niet rimpelen, wan neer dit wel gebeurt, dan iets meer be sproeien, doch er voor zorgen, dat de potkluit niet te vochtig wordt. Clivia: vanaf oktober minder water geven en pas wanneer de bloemsteel 15 cm. lang is weer normaal begieten. Gloxinia: Na de bloei nog een paar we ken laten doorgroeien, daarna minder en minder water geven, tot de plant afge storven is. Daarna geheel droog wegzet ten bij een temperatuur van minstens 10° C. tot eind januari of begin februari wanneer hij weer begint uit te lopen. Amarilles (Hippeastrum)Vanaf half sep tember minder water geven. In oktober geheel droog houden. Wanneer het loof afgestorven is, de pot met de bol droog bewaren, eveneens bij een temperatuur 10° C. Er zorg voor dragen, dat de bol drie maanden droog staat, dus wanneer sinds oktober alle blad is afgevallen, kan men begin februari de bol weer aan de groei brengen. Hortensia: In oktober reeds geen water ge ven, zodat het blad afvalt. Koel laten overwinteren en in februari weer warm plaatsen. Lidcactus: Korte rust in september totdat de bloemknoppen komen. De plant daarna niet meer draaien, omdat de knoppen dan afvallen. Dus rustig op z'n plaats laten staan. Na de bloei een rustperiode van 5 a 6 weken geven. De bladeren mogen niet gaan rimpelen, doen ze dat wel dan staan ze te droog. Geraniums, Fuchsia's, Sanseviera en Fici^ geven we iets minder water dan normaal. In ons vorig „Anker" werd gevraagd wat men met een lelijk zinken dak van de buurman moet doen waar men tegenaan kijkt. Dit is niet zozeer een vraag over planten- behandeling, maar we geven U de raad eens met de buurman te gaan praten. Misschien kan hij er een rieten dak op laten maken of zo mogelijk met dood gewone klimop (Hedera helix) laten be groeien. Wij wensen U succes. Dit voorjaar, toen wij met ons revuege- zelschap naar het bloemencorso en d^_ Keukenhof gingen, zagen wij vanuit autobus, dat de bloembollenvelden geheel met stro bedekt waren, nadat de bollen eruit waren gehaald. Wij vroegen ons af, waarom dit kon zijn, maar niemand kwam op het slimme idee om te veronderstellen dat het zand anders weg kan waaien en de keurige velden dan in disorde zouden komen. Maar dit was toch heus de reden, waarom men stro neerlegt, zo werd ons laatst verteld door een bollenstreekbewo ner en daarom geven we deze wetenschap even door. 18

Het Anker | 1959 | | pagina 18