de naaivakken, mochten we ons naar de keuken begeven. De heerlijkste geuren kwamen ons overal in het gebouw tegemoet en verschillende keren hadden we al gegist wat „ter tafel" zou komen. Het was voor ons echt een openbaring een compleet diner aangeboden te krij gen en het moet mij persoonlijk van het hart, dat de echtgenoten van deze dames, die het diner zo voortreffelijk onder toezicht van Mej. v. d. Gaast hai^^ den verzorgd, trots kunnen zijn op hu^P vrouwen. Ik spreek hiermede nog de wens uit, dat de leerlingen het geleerde veelvuldig in de praktijk mogen toepassen en dat deze groep „afgestudeerden" bij vrienden en kennissen van onze fabrieksgemeenschap de faam zullen uitdragen van onze onder zeer bekwame leiding staande Huishoud school. W. IN MEMORIAM Hiermede vervullen wij nog de droeve plicht te memoreren, dat op 22 juni j.l. van ons heenging onze mede-arbeider DERK JAN HARBERS. Een noodlottig auto-ongeval maakte een abrupt einde aan zijn werkzaam leven. Mochten wij nog enkele weken de stille hoop koes teren op een goede afloop, op 22 juni bereikte ons de droeve mare dat hij was heengegaan. Vooral in de Kalanderij waar hij als een goede col lega bekend stond, was de verslagenheid groot. Ook voor het bedrijf, waar hij zijn werk tot grote tevredenheid van zijn superieuren verrichtte, is zijn verscheiden een groot verlies. Bij zijn begrafenis volgden naast familie en kennis sen hem ook velen uit het bedrijf naar zijn laatste rustplaats. Zijn weduwe en kinderen voor wie het echter een veel groter vérlies is, moge het tot troost zijn, dat allen die hem van nabij gekend hebben, aan zijn nage dachtenis een prettige herinnering zullen bewaren. 16

Het Anker | 1959 | | pagina 16