dj ui* houdt* choot Kan ons keukenkastje ook an dets Onze ■fjuislioud.scliool. Wat leuk, als ik in de vakantie oud-leer lingen tegenkom van de lopende of vorige cursussen en hun mannen zeggen, dat hun vrouw zo lekker kookt en bakt Wat zou het prettig zijn als al onze man nen er zo over dachten Verzuim daarom niet onze lessen te vol gen als U de gelegenheid hebt maar geef U zo spoedig mogelijk op De nieuwe kookcursussen zijn voor U alle maal. De donderdagavondcursus is bijna vol met jongere meisjes, maar op de andere •vonden en overdag is nog plaats, 'r is ook weer een mannencursus (4 lessen). De cursus fijne keuken mag ook gevolgd worden door diegenen, die reeds eerder een andere huishoudschool bezochten. Wat de zieken- en kinderverzorging be treft, zuster Hulst kan alle avonden, ook overdag. Kom maar weer met een groepje. Jullie weet van de anderen, dat het fijn is Naaien en handwerken is er bijna altijd voor de uren zie de vorige „Ankers". Als U inlichtingen wilt even een tele foontje (nr. 345) en het is klaar Een naaicursus Als men zo in de kastjes kijkt, dan zijn er eigenlijk hele stukken lucht, waar niets staat. Meestal komen we juist plaatsruimte te kort, en dan is het zonde om daar alleen lucht te laten zitten. De oudere kastjes hebben meestal twee even brede planken, geheel tot de voor kant. Begin met de bovenste plank in een smalle en wat bredere helft in de lengte te zagen. Zet de smalste wat hoger. De andere helft komt daaronder en moet ook iets hoger geplaatst worden. Nu komt de onderste plank, die onveranderd gebleven is. Er zijn nu dus drie planken. Je kunt voortaan veel gemakkelijker alles pakken; bij die brede planken moet je steeds over alles heen reiken. Het kost meestal geen extra hout. Denkt er aan eerst goed te kijken hoe U alles zetten zult Kan die hoge koffiepot er niet in Nu dan kan er uit de plank die hem dwars zit een rond of vierkant deel genomen worden. Ook kunnen hier en daar haakjes gesla gen worden voor het ophangen van schuimspaan, kroesjes enz. Degenen, die op de Huishoudschool zijn geweest weten wel dat het beter is dat ons gereedschap niet in het stof hangt. We geven tot slot ons kastje een fris verfje en klaar is Kees J. E. v. d. G. Wie er nog aan twijfelt, tot welke culi naire prestaties de dames die de kook cursussen volgden aan onze school in staat zijn, moet zich maar eens gaan over tuigen door in overleg met Mej. v. d. Gaast één der lessen te gaan bijwonen. Als lid van de Commissie welke het con tact onderhoudt tussen de school en de Directie van Ter Horst Co. N.V., viel mij de eer te beurt de eindles van de cur sus van een 16-tal dames bij te wonen op dinsdagavond 7 juli j.l. De ontvangst op de school door Mej. v. d. Gaast was aller hartelijkst en na kennis genomen te heb ben van de vorderingen van de leerlingen van Mej. Voortman en Mej. Kienhuis, die zich in de bovenste lokalen oefenden in 15

Het Anker | 1959 | | pagina 15