Gradus Kreijkes, beter bekend onder de naam van „Graads van de Wimme", mocht op 14 juli j.l. de dag herdenken, dat hij een halve eeuw geleden zijn werkzaam heden bij Ter Horst Co. N.V. begon. Hij werkte achtereenvolgens enkele jaren in de handnaaierij en krasserij. In 1913 werd hij overgeplaatst naar de spinnerij, waar hij in opleiding kwam voor baas. ^^Jit zijn loopbaan als baas en later als ^Boofdbaas, zou hij heel wat kunnen ver tellen. Hoewel hij van het vrouwelijk personeel 3 generaties in zijn afdeling heeft gehad, blijft zijn hart jong en blijft hij in de moeilijke gevallen optimistisch gestemd. Zo kent hem het personeel, doch ook zijn superieuren. De heer A. H. ter Horst getuigde hiervan in zijn toespraak bij zijn huldiging door de Directie. Spreker zei, dat zijn naam een begrip is geworden in het bedrijf en dat zijn kennis van zaken, alsook de wijze waarop hij zijn beleid voert, aller achting heeft. Namens de Directie dankte de heer A. H. ter Horst hem voor het vele en goede werk, dat hij vaak onder moeilijke om standigheden heeft moeten verrichten. Spreker bood hem hierbij een gouden hor loge aan als aandenken aan deze heuge lijke dag en wenste hem nog vele geluk kige jaren in goede gezondheid toe. Vanzelfsprekend kwam het gesprek op vroeger en liet men verschillende aardige voorvallen nog eens de revue passeren. Bij het afscheid dankte de heer Kreijkes de Directie hartelijk voor de hem ge brachte hulde en zei eveneens te hopen dat hij de jaren die hem nog scheiden van zijn pensioen, met evenveel plezier zal mogen werken als voorheen. Velen gaven van hun belangstelling blijk en kwamen hem thuis opzoeken, zodat hem soms recht „het huis te klein werd". 11

Het Anker | 1959 | | pagina 11