,/n Vrettemeulke" op de huishoudschool >r=s 8 Het scheen, dat het plan van Mej. v. d. Gaast om een mannenkookcursus op touw te zetten, geen levensvatbaar heid zou hebben, of liever gezegd, zo dach ten pessimisten, die eigenlijk nog niet eens zulke ras-pessimisten waren. Maar laat nu iemand tot de ontdekking komen dat in geval van ziekte de gezinsverzorging prach tig is, maar wat doen we met het zondags- koken En de zelfkennis was van dien aard, dat men vond dat met twee linker handen een man niet geschikt was om te koken. Dus werden enige vooruitstrevende man nen ten aanzien van de inwendige mens klaar wakker, gaven zich op voor de kook cursus aan onze huishoudschool en beten het spit af voor anderen, want ook de twee de groep heeft een slotmaaltijd gegeven die er zijn mocht. Waren er bij de eerste kookcursus vijf mannen, de tweede had al een groep van acht en natuurlijk speelt dan bij de vrouw nieuwsgierigheid een rol wat die mannen, die in het dagelijks leven voorzichtig met knopen tewerk gaan of met stevige hand ijzer bewerken, van het koken terecht zullen brengen. Een uitnodiging om te komen eten was dan ook koren op de nieuwsgierige molen, maar laat een vrouw zich ten aanzien van de kokerij maar niets verbeelden. Is de keu ken eigenlijk wel het zoveel bezongen do mein van de vrouw? Zet een man in de keuken en hij bakt U na alle wijze les sen met zin en verstand in de oren ge knoopt te hebben een vis, zo heerlijk knappend en nèt mooi bruin, niet te licht, niet te donker, dat U er jaloers op zou worden. Een heerlijke kruimige aardappel, zachte botersaus, en een vla die er zijn mag ('t was er één voor feestdagen met vruchten en zo).En dan moet je als vrouw wel bekennen, dat een man toch ook niet voor niets altijd de scepter zwaait in ho tels en op schepen. Maar dat kan natuur lijk ook komen omdat daar de aardappel pannen zo groot zijn en dus te zwaar voor ons zwakke vrouwen En daar houden we het maar op. De tweede cursus was al even geanimeerd^ Bij het afwassen ging de pret gewoon door, dat was het zang-halfuurtje. Dan daverde de school zo, dat de meisjes van de naailes boven de naald niet in de draad konden krijgen en stil dromerig werden bij het „Slavenkoor" van Verdi. Ze kwamen dan altijd weer bij wanneer de zang: „Knipe iej neet, zo heb iej neet" werd gezongen. Maar ook deze mannen deden meer dan afwassen. Met overgave werd de vermi celli in de soep gedaan, zo stevig met twee handen, dat je direct kon zien: „Deze man is gewend met ijzer om te gaan". De vermicelli was dan ook fijn genoeg om door het theezeefje te kunnen. De slotmaaltijd was een kunststukje. Een heerlijke hors d'oeuvre, een sla, waar alle lekkernijen in verwerkt werden. Ook de vrouwen van de cursisten mochten deze avond er blijk van komen geven, dat zij het op prijs stelden, de maaltijd, die hun man klaar maakte, te komen proeven. Het was een gezellige avond, die besloten werd met films over de kooklessen van dames, meisjes en heren. Ook kregen we nog eem heel mooie kleurenfilm uit Katwijk te zieiflp die de heer Ligtenberg (afdeling Magazijn? ons voor ogen toverde. Al met al een heel gezellige avond na een praktische cursus, die zeker nog meer van onze heren zal in spireren zich op te geven voor de komende nieuwe cursus in september. De cursus be staat uit vier lessen, overdag of 's avonds, maar tot nu toe werd een vijfde avond ge vraagd. Wat U leert Soep klaarmaken, biefstuk of carbonade bakken, nasi-goreng op verzoek diverse groenten enz.

Het Anker | 1959 | | pagina 8