We wandelen weet HUISHOUDSCHOOL 7 Op verzoek van een aantal meisjes is be sloten weer aan de wandelsport deel te ne men onder leiding van de heer Schulenburg. Maar als de plannen doorgang vinden, krijgen we ook een herenafdeling voor de ^wandelsport. "Hiertegen is geen enkel bezwaar, integen deel, wij kunnen het toejuichen, dat de jongeren onder ons hun vrijetijdsbesteding zoeken in de sport, als die sport maar niet gezien wordt in het racen door de straten op een bromfiets met een gezicht van „zie je me wel". Dit is onverantwoordelijke „braniesport", een gevaar voor ieder, die zich op straat moet begeven. Om nu op onze wandelsport terug te ko men, wij hopen, dat het de deelnemers (sters) ernst is en dat men zal tonen er iets voor over te hebben, zoals wij 'dat in onze beste jaren gekend hebben. Toen was de meisjes niets te veel; er werd regelmatig geoefend en men had daar plezier in. Dat vond zijn hoogtepunt bij deelname aan de concoursen hier en vooral ook elders, waar de groep Ter Horst Co. gezien was en hoge ogen gooide. Jammer genoeg hebben onze meisjes vorig seizoen los gelaten, wat men moeizaam had bereikt en nu zal men dus van onderaf moeten beginnen. Wij zien echter in Schulenburg een leider, die met een goedwillende groep veel zal kunnen bereiken. Het bovenstaande heeft in hoofdzaak be trekking op onze meisjes, maar ook de he ren kunnen meedoen. Voor dit seizoen wil len wij echter wel eerst de kat uit de be kende boom kijken. Er is niets tegen, dat dames en heren gezamenlijk onder leiding van Schulenburg gaan oefenen, doch wan neer het gaan zal om deelname aan con coursen, komen wij voorlopig niet gezamen lijk uit. Blijkt de herenafdeling levensvat baarheid te hebben, dan kunnen wij ons in de toekomst beraden, ook wat betreft het aanschaffen van sportkleding voor de herenafdeling. De demonstratie over woninginrichting van „De Ploeg" moest worden uitgesteld tot oktobernovember. Iedere twee jaar hebben we in juni een tentoonstelling met mode-show in de Huis- ■ïoudschool, Wierdensestraat 64. Tiet jaar daar tussenin (wat nu aan de beurt is) houden we enkele openbare lessen. Nu wilden we dat dit jaar combineren met een gezellige dag, in verband met het feit, dat de school 30 september 33 jaar geleden is gesticht en 30 jaar geleden ging draaien. Oud-leerlingen, leerlingen, ouders en be langstellenden zijn dan hartelijk welkom. VOLKSUNIVERSITEIT Rijssen wil ook een volks-universiteit. Men kan dan lezingen en cursussen op allerlei gebied volgen. Willen degenen, die hiervoor belangstelling hebben zich opgeven bij Mej. v. d. Gaast, telefoon 345 Er is reeds een aantal mensen, maar er moeten er nog meer bij. Dan kunnen ook de lezingen enz. aangepast worden aan onze belangstelling hier ter stede. ReceptGebakken Kaasplakken. dikke plak kaas, Per persoon één kleine van V2 ons of wat meer. De plakken één voor één wentelen door een losgeklopt ei en daarna door paneer meel. De boter moet heet zijn, de plakken erin leggen, niet schuiven, want dan gaat 't paneermeel eraf. Vlug omdraaien, zodat ze lichtbruin zien. Als de plakken kaas bij het doorsnijden draden trekken zijn ze juist goed. Warm eten, dus zorg dat alles klaar is als de plakken in de pan gaan.

Het Anker | 1959 | | pagina 7