6 de van huis meegebrachte boterham op te eten en daarna ging het verder, richting Hillegom-Keukenhof. Op een zijweg van de hoofdstraat in de buurt van de Keuken hof werd geparkeerd. Mocht beslist niet van de politie, maar omdat er geen betere uitwijkplaats in de buurt was, mocht het wel. Het ging alles even gemoedelijk als rustig. Na uitgestapt te zijn, terug gewan deld naar de hoofdweg, lekker in het zon netje en na een kwartiertje reed de eerste van de 36 versierde wagens voorbij. Het was een weelde voor het oog en telkens daverde het applaus van de velen, die langs de weg geschaard stonden, op. Men vraagt zich onwillekeurig af hoe het mo gelijk is uitsluitend met bloemen verschil lende taferelen uit te beelden, maar, naar wij vernamen, zijn hieraan ook tienduizen den guldens ten koste gelegd. Toen de laatste wagen gepasseerd was, fluks weer in de bus en na een kwartiertje wandelden den we reeds in de Keukenhof. We zullen geen poging doen U te beschrijven hoe mooi en uitgestrekt het hier was, daarin zouden we tekort schieten. Ongeveer 2Va uur hebben we daar gewandeld, telkens weer andere en nieuwe bloemenpracht, de ene verrassing volgde op de andere. Je kunt alleen maar kijken, kijken en nog eens kijken. Niet praten, daaraan heeft men geen behoefte. Nooit schijnt de Keu kenhof zó mooi geweest te zijn als juist op deze zaterdagmiddag, zoals wij van ver schillende zijden hoorden. De vroeg ont luikende natuur van dit voorjaar, het jonge groen in alle kleurenschakeringen als dak boven je hoofd, de bloemenpracht, water- en rotspartijen beneden. Een sprook jesland. Te vroeg moesten we afscheid ne men, want, dit was afgesproken, 4 uur aan de bus. En ze waren er, bijna tenminste. Eén stel liet nog even op zich wachten en we dachten al dat hier mogelijk zeeleeuwen gevoerd werden, als U weet, wat we be doelen, maar het kwam wel goed. Om vijf over 4 reden we weer, richting Amsterdam. Natuurlijk waren ook hier de wegen opge broken en moesten we „om", maar dat was in dit geval helemaal niet erg. Nu kwamen we door de prachtigste bollenvelden, recht lijnige stukken met allerlei kleurschake ringen; dat laat zich niet vertellen, dat moet men zien. We zouden om 6 uur im^ Amsterdam zijn om iets te eten en dank scheelde geen minuut aan. Klokslag stonden we op het Rembrandtplein. Na de maaltijd maakte een deel van ons gezel schap nog even een tripje onder leiding van mejuffrouw Vink, die in Amsterdam als kind aan huis is. Even over 9 ging het richting Riessen, maar nu werd wél even in Apeldoorn aangelegd voor een kop koffie. Even over half twaalf stopte onze bus met gezelschap behouden op het Schild, dankbaar en voldaan, vol met nieuwe indrukken. En dezerzijds, allemaal bedankt hoor. Ieder heeft het zijne bijgedragen om van deze dag een onvergetelijk uitstapje te maken.

Het Anker | 1959 | | pagina 6