Ondernemingsraadvergadering 4 O.R. heeft verwezen, omdat door een baas aan de arbeiders een langere termijn is genoemd dan die, waarover met de O.R. gesproken is. Wat betreft de periode die door de baas zou zijn genoemd, zegt de Voorzitter, dat de baas waarschijnlijk hiermee zijn eigen gedachte heeft weergegeven en dat dit niet van invloed mag zijn op het hierover te nemen besluit. Hierna wordt door de O.R.-leden van de weverij voorgesteld het 3-ploegenwerk op zaterdag a.s. stop te zetten en in de volgende week weer bij elkaar te komen om over voortzetting hiervan verder te beslissen. De Voorzitter kan hiermee niet akkoord gaan omdat dan eventueel voor één week een groot aantal verplaatsingen moet gebeu ren en stelt voor dit voorstel in stemming te brengen. Hierop doet een der leden een voorstel om de volgende week normaal in 3 ploegen door te werken, doch wel de beslissing over verdere voorzetting een week uit te stellen, zodat men zich hierover nader kan beraden Dit voorstel wordt door de O.R.-leden aan genomen, met de stemmen van de verte genwoordigers van de weverij tegep. Bij de rondvraag wordt naar voren ge bracht dat men in de linoleum-weverij nog klaagt over de vele wachturen. De Voorzitter zegt, dat dit een moeilijk op te lossen probleem is. Niettemin zal dit nog eens zijn aandacht hebben. Op een vraag hoe het is met de na betaling van de lonen van de smederij, zegt de Voorzitter, dat men hiermee be zig is. A De volgende bijeenkomst wordt vastgeste^ op 6 mei a.s., waarna de Voorzitter de ver gadering sluit. d.d. 6 mei 1959 De Voorzitter heet de O.R., die voltallig aanwezig is, welkom en ope'nt hiermede de vergadering. Spreker stelt vervolgens aan de orde het punt betreffende voortzetting van 3 ploe gendienst met de linoleum-getouwen, over de beslissing waarvan in de vergadering van 1 mei j.l. uitstel werd gevraagd tot heden. Eén der leden zegt, dat men met dit ver zoek kan instemmen als er in 't vervolg ook rekening mee wordt gehouden dat de mededelingen aan de arbeiders van de bazen en O.R.-leden eensluidend zijn. Betreffende de opmerking van een der leden om alleen in 3 ploegen te werken wanneer dit strikt noodzakelijk is, geeft de Voorzitter nogmaals een toelichting over de economische situatie van het be drijf, hierbij de nadruk leggend op de grote uitzonderingspositie die ons bedrijf inneemt t.a.v. andere Europese jutebedrij- ven, die veel korter werken. Spreker noemt het een groot voorrecht, zij het dan ook dat er gedeeltelijk in 3 ploegen moet worden gewerkt, dat wij ons op deze wijze kunnen handhaven. Eén der O.R.-leden vraagt of het niet mo gelijk is nu eens de andere groep linoleum- getouwen in 3 ploegen te laten werken of te rouleren. De Voorzitter meent, dat dit moeilijk te realiseren is, doch zegt dat dit voorstel nader bekeken zal worden. Tenslotte wordt nog geïnformeerd hoelang men denkt dat dit zal duren. De Voorzitter zegt, dat dit niet bekend is en dat het dus beter is geen termijn vast t© stellen. Met één stem tegen wordt hierna door de O.R. aangenomen dat deze 3-ploegendienst wordt voortgezet. Verder zal getracht worden om zo mogelijk te rouleren, waarbij in de eerste plaats ge dacht zal worden aan de oudere arbeiders. Vervolgens worden de notulen van de ver gadering d.d. 12-3-1959 ongewijzigd vast gesteld. flfc Inzake het punt om eventueel op zw terdag voor Pinksteren collectief te stop pen, wordt besloten op deze dag door te werken en de nog gereserveerde uren vrij te geven. Rondvraag. Gevraagd wordt bij de ingang van weverij „Bijvank II" (westzijde) een tochtscherm te mstkcn Ten aanzien van de bediening van de ma chines voor de air-conditioning wordt ge attendeerd op de opleiding van deze perso-

Het Anker | 1959 | | pagina 4