14 Steeds meer mensen gaan er toe over hun vakantie kamperend door te bren gen. Dat is geen wonder, want kam peren heeft vele voordelen boven elke an dere wijze van vakantiebesteding, o.a. is kamperen per tent aanzienlijk goedkoper dan bijvoorbeeld huisjes huren of verblijf in hotels en kamphuizen. Onderdak zoe ken als men ergens wil blijven hoeft niet meer; men heeft een huis bij zich. Het kampeerwezen heeft zich de laatste jaren zodanig ontwikkeld, dat naar de mening van de autoriteiten ordening nodig was. Om dit te bereiken werd o.a. de kamp- kaart en het kampeerpaspoort verplicht gesteld voor wie wil kamperen. Een kampkaart kan men eenvoudig ver krijgen. Bij V.V.V. zijn aanvraagformulieren verkrijgbaar, die men na invulling, verge zeld van pasfoto en f 0,75 opstuurt naar de N.K.C. (Nederlandse Kampeer-Centrale) te Den Haag of een bijkantoor van de A.N.W.B. (Enschede). Men krijgt dan na enkele weken de kamp- kaart thuis, waarmee de poorten van alle erkende kampeerterreinen geopend kunnen worden. Als men zich als keurige kam peerder gedraagt, krijgt men de kampkaart steeds terug maar gedraagt men zich niet behoorlijk, dan is de beheerder van het terrein verplicht de kampkaart in te houden en op te sturen naar de N.K.C. Voor het verkrijgen van een kampeerpas- paspoort moet men tijdens een speciaal daarvoor te houden kamp bewijzen een echt kampeerder te willen zijn. Slaagt men, dan krijgt men het kampeerpaspoort, waar mee overal gekampeerd kan worden dus ook buiten de erkende terreinen als men de toestemming heeft van de grond eigenaar. De meeste gemeenten hebben een politie verordening, waarbij de kampkaart voor kampeerders verplicht is. In Zuid-Limburg en Noord-Brabant bestaan nog meer politie-verordeningen, die voorde trekkers en kampeerders vaak lastig zijn. Gemengde zwembaden treft men daar practisch niet aan en het dragen van „shorts" (korte broeken) voor dames is in het openbaar veelal verboden. De politie ziet daar streng op toe Als je gaat kamperen, kijk dan goed uit waar je je tent neerzet, dat is belangrijk. Een aantal kampeerders uit Denemarken dacht er ook zo over en toen ze vanuit Duitsland Denekamp binnenfietsten zagem ze tot hun grote blijdschap zomaar aan dtf kant van de weg een blauw bord met ii^ witte letters daarop „DENEKAMP". „Dat kan niet missen", dachten onze Denen, „dat staat er voor ons" en ze sloegen hun tenten op bij de paal. Hoe het ook zijGa met overleg te werk. Zet je tent nooit in een laagte, daar krijg je last mee als het regent. Is de grond geschikt om je harin gen en de pennen in vast te zetten St|a je niet onder de bomenlekken Kamperen of Camping is een gezonde sport en geeft doorlopend plezier, als men goed is voorbereid: waterdichte tent, vol doende pannen, primus-brander, luchtbed, slaapzak, hand- en theedoeken. Als je vooraf stil staat bij het feit, dat je ook tijdens het kamperen moet eten, sla pen, wassen en kleden, dan kan het niet anders of men slaagt. Hoe vaker men kampeert hoe meer ervaring men krijgt en dus hoe meer plezier men krijgt. Tenten zijn in alle maten en uitvoeringen verkrijgbaar. Zelfs kan men thuis zelf een tent maken, hetgeen echter wel enige vak kundigheid vereist. Een goede raad tot slot: Vraag tijdig eei^ kampkaart aan en als je er al één hebt: Laat hem tijdig verlengen

Het Anker | 1959 | | pagina 14