WistU... NIET ZO 12 dat U om meer bloemen per plant te krij gen van Chrysanten, deze moet koppen, dus van iedere scheut het bovenste topje uit- nijpen, dit mag zelfs meerdere malen, mits dit voor 21 juni plaats heeft, zou men het later doen, dan bestaat de kans dat ze of zeer laat of in het geheel niet bloeien. dat na de bloei Tuinprimula's (Primula Veris) enz. gedeeld of gescheurd kunnen worden en deze plant graag op goed vocht- opgevende grond staan. Op lichte zand grond is het daarom aan te bevelen ze niet in de volle zon te planten, doch op een beschaduwd plekje. dat het al weer tijd was om tuinanjers te zaaien in de volle grond, voor het volgende voorjaar. Anjers moeten zeer ondiep ge zaaid worden. Bij te diep zaaien mislukt het zaaisel. Om een behoorlijke anjerplant voor de win ter te verkrijgen, moet vooral niet later dan eind mei gezaaid worden, bij te late zaai- en uitplant blijven de planten te klein, met als gevolg in het volgende voor jaar weinig bloemen per plant. Het zaai- bed moet goed vochtig gehouden worden, de jonge plantjes in juli uitplanten op 30 cm. afstand. Een zeer goed ras is Dianthus Carophyllus, Tige de Fer, deze maken grote dubbele bloemen en stevige stengels. Verder zijn er nog Teicher reuzen, Wener- en Grenadin Anjers, deze laatsten geven 20 tot 30% enkele bloemen. dat het snijden van bloemen (met scherp mes) het beste is in de vroege morgen uren of 's avonds laat. Zet de bloemen dadelijk in diep water en in de houtach tige soorten, zoals seringen, chrysanten e.d. maakt men een spleet van 10 cm. om de wateropname te vergroten, daar anders het blad spoedig verwelkt en de bloemen slap gaan hangen. Een uitzondering vormt de lathyrus of pronkerwt, deze mag men ook overdag snijden en in ten hoogste een paar centi meter water zetten. dat we hoge planten zodra dit mogelijk is enig steunsel geven (een stok of lat) en daarna aanbinden voordat deze door een regenbui neerslaan. dat de larven van de langpootmug (emel- ten) die Uw gazon vernielen, lastig zijn om te bestijden, doordat ze alleen 's nachts boven de grond komen als de tem peratuur minstens 5 graden Celsius be draagt. De beste bestrijder van deze larve is nog altijd de spreeuw, die er haar jon gen mee grootbrengt. dat U zelf het gruis kunt maken als ver siering van een bakje met Cactussen of vetplanten, door het fijnslaan van een bloempot. dat bij het uitplanten van zaailingen het volgende in acht moet worden genomen: maak een kuiltje zo diep, dat de kiem- blaadjes net boven de oppervlakte komen, dan losjes aandrukken en de grond rond om het plantje gelijk maken. Doe dit op een dag als de grond goed vochtig is en liefst met bewolkte lucht. dat om een krachtige bol voor het volgen de jaar te krijgen, U het blad niet mag af snijden. Dus van tulpen, narcissen, blauwe druifjes, sneeuwklokjes enz. het blad laten afsterven opdat het voedsel uit het blad naar de bol of knol kan verhuizen en daar als reserve voedsel kan worden opge stapeld. Wanneer U dus tulpen snijdt, zorg er dan voor, dat in ieder geval één a twee bladeren blijven zitten. Bovenstaande is ook van toepassing op di verse kamerplanten, zoals amaryllis, gloxi nia, cyclamen, zodra de rusttijd vah deze

Het Anker | 1959 | | pagina 12