(Joedie wenk voot na die 5ck.oonm.aak Gedurende de schoonmaak wordt er weer eens schoon schip gemaakt. Oude rommel ruimen we op en alle dingen worden weer op hun vaste plaats gezet. Een huis waar men alles direct weet te vinden is een opgeruimd huis en in een opgeruimd huis is het gemakkelijk werken. En gaan we nu met overleg' te werk, dan volgt hieruit de conclusie, dat we in een klein of middelgroot gezin ook nog wel eens tijd over kunnen houden om ons aan man en kinderen te kunnen wijllen. Het is voor hen beslist niet leuk wanneer we al tijd lopen te rennen en te vliegen, er slor dig uitzien en moe en klagerig zijn. Zij hebben veel liever dat we er fris en mon ter uitzien en dat alles zoveel mogelijk klaar is (of lijkt) wanneer de man thuis komt. Natuurlijk is dit bij ploegenwerk niet altijd even gemakkelijk, maar dan moeten we weer proberen om sommige karweitjes juist te bewaren totdat manlief weer aan de arbeid is. Wanneer b.v. een vrouw met twee nog niet schoolgaande kin deren zegt: „Ik heb geen tijd om naar de huishoudschool te gaan om naaien te le ren", dan is er iets mis. Maar hoe beter indelen Even een kwes tie van nadenken en organiseren. Veel vrouwen schrijven b.v. van te voren de boodschappen op voor de volgende dag, het is handig een kleine blocnote in de keuken te hebben met een potloodje er naast. Schiet U dan iets te binnen, d^^fe even opschrijven. Dus niet in de wink^r staan en zeggen: „Ik dacht dat ik nog iets nodig had". En dat merkt men dan pas wanneer men weer thuis is. Gauw weer te rug, want het was toevallig zout en de aardappelen moeten nodig opgezet wor den. Tijdverspilling Gaan de kleine kinderen bijtijds naar bed? Heus, dat is goed 'voor moeder en kind. Een kleuter van goed een jaar (bijna dus nog een baby) moet niet om half acht naar bed. Die hoort om half zeven minstens al lekker ingestopt in z'n bedje te liggen. Een een kleuter van drie Daar is het klokje van zeven al laat genoeg voor. En hoe met onze grotere jongens en meisjes Weet U wel, dat ze allemaal veel te laat naar bed gaan De leerkrachten hebben er beslist moeite mee wanneer de kinderen zitten te dommelen, maar 't is ook geen uitzondering, dat meisjes en jongens van twaalf jaar om half tien en later naar bed gaan. Gevolg; niet genoeg rust, geen aandacht op school en geen vermogen om goed te leren en te onthouden. Hoe is het met Uw naaiwerk Heeft daar een vaste tijd voor Te veel opgelopen naaiwerk maakt ner veus, probeer er een vaste middag of avond voor te nemen, bij voorkeur als de man naar de fabriek is. En misschien is er dan juist een mooi hoorspel of een lezing op de radio of goede muziek, 't Werk vlot dan eens zo snel. Zeg nu niet: „Iej hebt mooi kuiern", maar probeer werkelijk eens in welk op zicht U het zich wat gemakkelijker kunt maken en misschien lukt dat dan ook nog. 10

Het Anker | 1959 | | pagina 10