4 en Dankdag niet meer collectief te stoppen. Aangezien echter de meningen hierover van de O.R.-leden verschillend zijn, stelt de Voorzitter voor dat de leden zich goed op de hoogte stellen hoe de arbeiders in hun afdeling hierover denken. Sommige O.R.-leden menen, dat het beter is een enquête te houden in het bedrijf, aangezien men anders geen goed overzicht krijgt. Meerdere leden menen echter, de oude ge woonte te moeten handhaven om op ge noemde dagen 's morgens te stoppen om gelegenheid te geven tot Kerkbezoek. Anderzijds heeft men het idee, dat het een kleine minderheid is, die 's morgens een kerkdienst bijwoont, zodat men voor een juiste weergave van de wens van de arbei ders, beter een enquête kan houden. Besloten wordt, dat de O.R.-leden zich in hun afdeling nader hierover zullen oriën teren. Een enquête kan eventueel dan la ter nog worden gehouden. Verder wordt besloten om van de nog ge reserveerde uren (4.8 4 uur) 4 uur vrij te geven voor een halve vrije snipperdag. De nog resterende 4.8 uur blijven, behou dens een tussentijdse wijziging, gereser veerd tot eind april, waarna dan over de bestemming hiervan nader beslist zal wor den. Onder verwijzing naar het door hem gege ven jaarverslag over het vorig jaar, waarin de uitbreiding genoemd werd van de we verij „Geurne", zegt de Voorzitter, dat thans besloten is deze weverij nog verder uit te breiden. Mede hierdoor komt nog eens het perso neelsvraagstuk naar voren, waarvoor spre ker graag ook de aandacht zou willen vra gen van de Ondernemingsraadleden. Spreker zegt, dat ondanks het grote aan tal nieuwe personeelsleden, dat gedurende het laatste half jaar werd aangenomen, er nog een tekort is en wel speciaal voor de spinnerij en weverij. De Directie hoopt dit tekort in Rijssen zelf te kunnen aanvullen, om niet tot verdere decentralisatie te behoeven over te gaan. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd naar de reden waarom twee personen onlangs het bedrijf hebben verlaten. Van Directiezijde wordt hierover een uit voerige toelichting gegeven, waaruit blijkt, dat beide gevallen een persoonlijk karakter dragen. Verder wordt gevraagd of het personeel van de late ploeg van de Weverij „Bij- vank II' het bedrijf mag verlaten over het terrein via de uitgang bij het stationsplein. Men behoeft dan niet meer door de fa briek „Boomkamp", waar thans i.v.m. de verbouwing en de verplaatsing van de ge touwen de noodverlichting, zoals die thans is, onvoldoende is. De Voorzitter zegt, dat dit besproken zal worden. Betreffende de mogelijkheid om in de fa briek „Beek" nog een aantal getouwen bij te plaatsen, waardoor men in deze afde ling i.p.v. in 3 ploegen in 2 ploegen zou kunnen werken, zegt de Voorzitter, dat dit Werk enige tijd heeft gestagneerd i.v.m. de uitbreiding van de Weverij „Geurne", maar dat men hiermee wel verder gaat. Eén der leden vindt het niet juist, dat bij overlijden niet in alle gevallen een uitke ring wordt gegeven uit het 25 ct.-fonds, omdat toch ook door iedereen hiervoor wordt betaald. De Voorzitter zegt, dat bij het instelle^^ van deze regeling is bepaald, dat het gee^^B verzekering is, doch een financiële steuim van de gezamenlijke arbeiders en Directie aan de nabestaanden van een overleden personeelslid om in de eerste kosten te voorzien. Besloten wordt, bedoeld regle ment in de eerstvolgende O.R.-vergade- ring voor te lezen. Betreffende eventuele bemiddeling bij de gemeente om een woning voor personen uit de buitengemeenten, zegt spreker, dat hieraan alle medewerking door Ter Horst Co. N.V. wordt verleend, doch jammer genoeg met een zeer weinig resultaat. Op een suggestie van één der leden om door Ter Horst Co. N.V. hiervoor wo ningen te laten bouwen, zegt de Voorzit ter, dat men in de plaats hiervan de bouw- kas heeft opgericht, waardoor het perso neel in de gelegenheid wordt gesteld een eigen woning te krijgen. Op een vraag hoe het staat met de Werk- classificatie, zegt de Voorzitter, dat deze maand hierover nog een bespreking zal plaats hebben. Een klacht van enkele jonge monteurs, die geen periodieke loonsverhoging zouden^k hebben ontvangen, zal doorgegeven wo^ den. Tenslotte wordt gevraagd naar het intrek ken van de regeling voor het verstrekken van overalls bij vuil werk. Hiervan is bekend, dat thans wel een an dere maatstaf geldt, doch niet dat deze verstrekkingen zijn stop gezet. Hierna sluiting.

Het Anker | 1959 | | pagina 4