tl it6 laMaak zelfi uur ktuióurootdpuzzle 195 c guts tros er oo ezel keel f soort o k o s reven h loon sire o t el toss krop 21 veel plezier aan elkaar op een grauwe mie zerige dag. Ieder gaat weer verder met een klein zonnestraaltje van binnen. Kijk, dan kun je weer niet zeggen, dat de hoffelijkheid niet meer van onze tijd is, maar van een oudere generatie. En wan neer we tegenwoordig vaak over de jeugd spreken, die zo anders is, hebben ouderen dan wel altijd het goede voorbeeld gegeven? Maken we niet vaak mee, dat we van ou deren meer tact, wijsheid en hoffelijkheid verwachten, dan we van hen ondervinden en is het dan een wonder dat jongeren soms niet zoveel eerbied meer hebben voor de ouderdom Neen, de jongeren zijn niet uitgesproken slechter ondanks paardestaarten, spijker broeken en rock en roll. Zij zijn soms door de tijdsomstandigheden alléén maar anders en deze tijd is hün tijd, mèt goed en kwaad, net als vroeger en nog heeft ieder mens z'n plaatsje onder de zon. Wanneer we iedereen dit plaatsje onder de zon gunnen en met elkaar, jong en oud, het samenhorigheidsgevoel willen laten voortbestaan, dan komt men tot de ont dekking, dat één mens alléén soms denkt belangrijk te zijn, maar het in wezen niet is. Met en voor elkaar zullen we belangrijk zijn en ons minder bewust van ons eigen „ik", want een ander kan het ook wel eens bij het rechte eind hebben. De ene mens heeft dezelfde rechten en plichten tegenover z'n medemens als de ander. Denken we dat we individueel belangrijk zijn, dan draait dit vroeg of laat uit op een desillusie van de persoon zelf. Maar zolang er nog kleine 10-jarige ridders zijn, die de deur „lös" doen, geven we de moed nog maar niet op, dat de hoffelijk heid onze wereld van vandaag niet zal verlaten. van het Nederlandsche Roode Kruis De oplossing met het hoogste aantal pun ten te weten 312 luidt als volgt De deskundigen, die die puzzle hebben sa mengesteld, waren van mening dat deze puzzle zo moeilijk was, dat slechts een ge ring aantal deelnemers voor een prijs in aanmerking zouden komen. Bij de ruim 26.000 inzendingen heeft de praktijk echter het tegengestelde aange toond, namelijk: in Groep I: 5.329 goede oplossingen en in Groep II1.723 goede oplossingen. Afgezien van het zeer vele werk en de tijd die gemoeid is geweest met het sorteren op puntental en het controleren daarvan, stelde de uitkering van het zeer grote aan tal geringe geldsbedragen, nl. in Groep I 0,61 en in Groep II 1,02, de organisa toren voor een aantal problemen. Een suggestie, om onder de goede inzen ders te loten, kon niet worden aanvaard, daar dit niet alleen in strijd zou zijn met de gegeven voorwaarden, maar omdat hiervoor tevens een vergunning van de Min. van Justitie is vereist. Met het uit schrijven van postwissels en alle daaraan verbonden werkzaamheden zouden zulke hoge onkosten gepaard gaan, dat ook dit niet verantwoord was. Van deskundige zijde werd ons geadviseerd het aan de prijswinnaars toekomende be-

Het Anker | 1959 | | pagina 21