BIJENSPORT 19 sende gelegenheden zullen mogen dragen. Spreker feliciteerde ook de Directie met deze gebeurtenis, die naar hij zei, weer een bewijs is van de hechte band die hier be staat tussen werkgever en werknemer. De heer Jordaan dankte hierna de burge meester voor zijn medewerking en voor de hartelijke woorden aan het adres van de jubilarissen. Zich tot de gedecoreerden richtend, zei spre ker, dat ook de Directie er trots op is dat hun deze onderscheiding is toegekend. Spreker dankte allen voor het vele werk, dat ze gedurende de afgelopen jaren voor Ter Horst Co. N.V. hebben verricht en zei ook niet te willen nalaten de aanwe zige echtgenoten hierbij te betrekken, die hun mannen bij hun werk terzijde hebben gestaan. Het diende gezegd te worden, aldus spre ker, dat de heren Mulder en Nijland tot onze beste wevers behoren en dat ook de flames Hanstede, Lensink en Ligtenberg, iich ondanks hun hogere leeftijd, zeer goed bij de modernisering van het bedrijf hebben aangepast. Me], F. J. Lansink Spreker hoopte, dat allen nog vele jaren in goede gezondheid op deze dag mogen terugzien. Het was weer feest voor ieder recht geaard imker, de laatste dagen van februari. De temperatuur liep op tot boven 8 graden en met deze temperatuur gaan de bijen er uit, de lucht in. Maar toen het kwik tot ongeveer 15 graden op liep, buitelden onze gevleugelde vrienden uit de kasten en reeds op afstand kon men het scherp gonzend geluid waarnemen, dat de imker als muziek in de oren klinkt. Bij zo'n eerste massale voorjaarsvlucht dient moeder de vrouw even uit te kijken als haar wasje aan de drooglijn hangt. De •kans is groot, dat ze het nog eens zou moe ten wassen. Ook insecten laten wel eens iets achter, maar de honingbij houdt haar huishouden proper en schoon; gedurende de winterzit aan de tros heeft zij geen be hoefte uit te vliegen, doch een mooie vliegdag' in het voorjaar is welkom, zelfs noodzakelijk. Dat merkt moeder dan wel op haar heldere wasgoed, indien dit in de nabijheid van de bijenstal te drogen zou hangen. Wat doet nu de imker op zo'n mooie voor jaarsdag, wanneer zijn bijenvolken naar alle kanten uitzwermen, zult U zich misschien afvragen. We kunnen hierop antwoorden, dat hij feitelijk niets mag doen, alleen toekij ken welke volken sterk of minder sterk vliegen, toekijken vooral ook, of de werk sters reeds terugkomen met stuifmeel aan de pootjes. Eind februari mag men dat eigenlijk nog niet verwachten en toch was dit nu wel het geval. Waarschijnlijk was het de bloesem van de hazelaar of de crocus j es, die bevlogen werden, en tot grote vreugde van de imker kwam reeds stuifmeel binnen. Inderdaad verheugt zich hierover de imker, omdat een volk, dat stuifmeel haalt naar alle waarschijnlijk heid de winter goed doorgekomen is. Hoewel de imker geen zekerheid heeft, duidt het binnenbrengen van stuifmeel erop, dat de koningin leeft en een broed- nestje heeft, daar stuifmeel nodig is voor voeding van de jonge larven. Meer dan kijken zal een goede imker op zo'n vroege voorjaarsdag niet doen, hij zal zijn nieuwsgierigheid bedwingen en de kas ten niet openen om te controleren, hetgeen

Het Anker | 1959 | | pagina 19