14 We zijn nu in een prachtige heuvelachtige streek met zwaar beboste hellingen, rots partijen en vriendelijke stadjes. Een typisch Duits bergstadje is Tecklen- burg, waar de huizen met hun ingewik kelde vakwerkbouw hoog boven het dal uitrijzen. Nog hoger liggen de ruïnes van het grafelijk slot, thans in gebruik als openluchtschouwburg. Hier is ook een nodige folders, waarin ook aantrekkelijke tochten zijn aangegeven. We verlaten nu deze streek en kunnen doorgaan over Iburg (met al weer een slot, in de vijver waarvan men gezellig kan roeien) naar Osnabrück, of het Teutobur- gerwald verder volgen in de richting van Bielefeld. We doen dit echter geen van beide, maar gaan op huis aan over Münster (40 km. van Tecklenburg). In Münster is het unieke raadhuis met de Vredeszaal (o ja, vrede van Münster, na de 80-jarige oorlog in 1648, toen de Neder landers zelfstandig werden). Prachtig is deze zaal versierd met hout snijwerk o.a. Bijbelse figuren voorstellende. De stad is sedert kort weer opgebouwd in oude trant. Er is veel te wandelen en te kijken en met mooi weer gaan we uitrus ten in de dierentuin. Er zijn ook fraaie kerken en andere ge bouwen, die de moeite van het bezichtigei^^ zeker waard zijn. Zij, die van winkelen hou^É den kunnen terecht op de Prinzipalmarkt met z'n arcaden. Van Münster naar Rijssen is nog ca. 100 km. en we komen bij Glanerbrug weer over de grens na een reis, die niet zo heel lang is, in totaal ongeveer 250 km., maar waar bij we veel hebben gezien en genoten. grote jeugdherberg, zeer gunstig gelegen op een hoog punt, van waar men een prachtig uitzicht heeft op het dal en de bergen in de verte. Wanneer we hier ons onderdak vinden, hebben we een mooi uitgangspunt voor wandel- en fietstochten in de omtrek. Een bezoek aan de Dörenther Klippen bij Dörenthe mogen we niet verzuimen, voor klauteraars is hier de gelegenheid de steile rotsachtige hellingen te beklimmen. Natuurlijk gaan we even kijken naar „Das Hoekende Weib", een rots, die de vorm heeft van een hurkende vrouw. Dan gaan we ook even naar de zomerrodelbaan tus sen Ibbenbüren en Dörenthe en niet te vergeten de Drei Kaiserstuhl, een rots hoog boven het Bocketal, die men na een fraaie wandeltocht kan bereiken. Het Tecklenburgerland heeft nog veelmeer attracties; wanneer men zich wendt tot het Duitse Reisinformatiebureau te Am sterdam krijgt men gratis en prompt de Als U eens in heel andere omgeving wilt vertoeven met een eigen karakter en een eigen sfeer, maak dan eens de hierboven beschreven tocht, U zult er geen spijt van hebben J. E. v. d. G.

Het Anker | 1959 | | pagina 14