Is ons Bouwfonds ook voor jeugdige en zeer jeugdige werknemers? 12 voorafgaande trein moet eerst in Rijssen zijn vóór het slot van die seinpaal ge opend kan worden. De handelingen, als hierboven omschre ven, moeten door iedere blokpost verricht worden, als hun gemeld wordt dat de trein aan de voorafgaande post passeert. Misschien zullen verschillende lezers wel eens door de ruiten van het station heb ben staan kijken en zich afgevraagd heb ben, waarvoor al die ronde venstertjes dienen op die zogenaamde blokkast. Dit zijn voor de spoorbeambte de electrische sloten en aan de kleur hiervan kan hij zien of een bepaald slot open is of geslo ten. Rood, gesloten, dus onveilig; wit,open, dus veilig. Om even op het voorgaande te rug te komen, te Holten kan men aan de kleur (wit) van het venstertje zien, dat Rijssen het slot heeft opengedraaid en de trein naar Rijssen kan doorrijden. In omgekeerde richting, dus van Wierden naar Deventer, rijden er vanzelfsprekend eveneens treinen, waarbij eenzelfde proce dure wordt gevolgd. Zo kan derhalve de situatie ontstaan, dat er een trein van Deventer, Rijssen binnen komt en het publiek verzucht „nu gaan de bomen tenminste open", maar tegelijker tijd is te Wierden een trein gepasseerd. Zoals reeds beschreven moeten eerst de spoorbomen dicht voordat het sein op vei lig gesteld wordt. Gevolg is, dat het pu bliek nogmaals moet wachten als de tijd tekort is om de overwegbomen op te draaien en dit kan voor iemand die wach ten moet inderdaad lang duren, vooral als het een goederentrein betreft, welke veel langzamer rijdt dan een personen trein. Het is dus heus geen kwestie van laat het publiek maar wachten, maar de intensi teit van het spoorweg-verkeer en de grote snelheden, waarmee gereden wordt, nopen nu eenmaal tot maatregelen, die de grootst mogelijke veiligheid waarborgen. Als U dus eens lang voor de spoorbomen moet staan wachten, bedenk dan, dat de spoor- mannen hun plicht doen, ook in Uw belansy v. R. Wanneer nieuwe werknemers worden aangenomen en komen kennis ma ken, dan wordt hen natuurlijk ver teld wat Ter Horst Co. N.V. biedt op sociaal terrein. Wanneer we dan aan jongens van 15 jaar vertellen, dat Ter Horst Co. N.V. een bouwfonds heeft, kijken ze je aan of je niet goed bij 't hoofd bent, want wat heeft een vijftienjarige met een bouw fonds te maken Sparen is nog iets, maar bouwen dat ligt nog niet in hun vlak. Maar van 15 jaar naar 20 jaar is maar een stapje en de weg van niet naar een meisje omkijken tot 't huwelijk is soms nog veel korter dan menigeen denkt. En ja, wat dan In de revue leek de boe renzoon wel leep om zich vast te laten in schrijven voor een huis vóór hij naar een meisje ging uitkijken, maar ja dat was de revue en daar wordt wel meer in geschertst. Maar de werkelijkheid is, dat wanneer men wil gaan trouwen, er van inschrijven voor een woning geen sprake is. Deze categorie van jongelui moet zelf aan een dak boven 't hoofd werken. En die kans zit in hem bouwfonds en hoe jonger men begint te' sparen, hoe voordeliger, zelfs al is men 15 jaar. Want 't geld is niet weg, 't blijft eigendom van de spaarder. En om U alles nog eens haarfijn uit te leggen, geven wij hieronder nog een over zicht hoe ons, maar ook Uw bouwfonds, precies functioneert. Het te zijner tijd op te nemen bedrag moet bij toetreding als lid worden op-

Het Anker | 1959 | | pagina 12