4 zakken, ter hand te nemen, waren we ge noodzaakt ook de papierspinnerij te her zien, waarvoor in 1958 nieuwe spinmachi nes zijn opgesteld. We kunnen ons geluk kig prijzen, dat deze stap genomen is, om dat we nu zo langzamerhand van alle markten thuis raken. In het laatste kwartaal van 1958 is onze Bedrijfs Geneeskundige Dienst gaan wer ken onder leiding van dokter Moolhuijzen, die over de gang van zaken hier tot op he den zeer tevreden is. Samenvattend kunnen we zeggen, dat de zeer moeilijke tijd van het eerste halfjaar gelukkig' voor een groot deel is opgevangen door de tweede helft en we mogen zeggen, dat we 1959 met enig optimisme tegemoet mogen zien. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat men met de Werkclassificatie voor de Technische Dienst met de Vakorganisaties tot overeenstemming is gekomen en dat de nabetaling in de tweede helft van ja nuari zal plaatsvinden. Ten aanzien van de Werkclassificatie voor de produktie-af delingen kan momenteel nog geen nieuws meegedeeld worden. Deze zaak is in behandeling bij het College van Rijksbemiddelaars en wij moeten dit rus tig afwachten. De Voorzitter besluit dit overzicht met alle leden hartelijk dank te zeggen voor de werkzaamheden die ze in 1958 als O.R.-lid hebben verricht. Spreker zegt, zich ervan bewust te zijn dat vele besluiten, die ge nomen moesten worden, niet gemakkelijk waren. Hierbij wenst spreker namens de Directie allen gezellige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. Betreffende dit verslag, dat voor kennis geving wordt aangenomen, worden door de 0.R.-leden nog enkele vragen gesteld, die door de Voorzitter achtereenvolgens na der worden beantwoord. Vervolgens worden de in de vorige verga dering gestelde vragen beantwoord. 1. Over de laatste overwerkperiode van 3 november tot 23 december, zal de toe slag van f 3,75 doorberekend worden naar evenredigheid van het aantal uren. 2. Van het verzoek om ijzeren platen over de weg naar de lift in de opslagplaats voor linoleumrollen is nota genomen. Zeer waarschijnlijk zullen hier platen gelegd worden. 3. De klacht dat er niet voldoende maten overalls waren voor de Centrale Werk plaats, is inmiddels opgevangen. 4. Het verzoek om met de arbeiders van de 3 ploegen te rouleren is met de be treffende personen besproken en af gehandeld. Vervolgens wordt het voorstel gedaan om een gedeelte van de gereserveerde uren vrij te geven. Besloten wordt 4 van de 8 gere serveerde snipperuren vrij te geven en dit in het bedrijf bekend te maken. Rondvraag. Gevraagd wordt of het mogelijk is om evenals in andere bedrijven koffie te schen ken in het bedrijf. De Voorzitter antwoordt hierop, dat dit verzoek al vaker is gedaan, doch dat dit hier niet doenlijk is. Een vraag wanneer in de pakkerij de^^ merkmachine gereviseerd wordt en eer^p verzoek om voor de arbeiders van de merkmachine een wasgelegenheid te ma ken, zullen worden doorgegeven. Een klacht van de arbeiders bij de omtrek- machine over het loon t.o.v. andere werk zaamheden en betreffende overplaatsing naar ander werk, zal nader onderzocht worden. Betreffende een voorstel om ijzeren platen te leggen over de rijweg van Beek naar Bijvank, deelt de Voorzitter mede, dat dit punt reeds in behandeling' is, n.a.v. een verzoek van de bazen. Een opmerking' over overwerk in de kras- serij zal nader bekeken worden. Een verzoek om winstspreiding zal aan de Directie worden doorgegeven. Gevraagd wordt om op woensdag voor Kerstmis de schafttijd voor de dag- en nachtploegen te laten vervallen omdat men op die dag slechts 5 uur behoeft te werken. In dit geval zou men met de vroege ploeg, dus i.v.m. Kerstavond 's mor gens i.p.v. om 5.30 uur om 6.30 uur kunnen beginnen. De Voorzitter antwoordt, dat dit besproken^k zal worden. In het geval dit geen bezwarend geeft, zal men in het bedrijf bekend maken, dat met de dag- en nachtploegen op 24 de cember resp. van 6.3011.30 uur en van 11.30—16.30 uur zal worden gewerkt. Vervolgens wordt geïnformeerd naar de vakantietoeslag van een aantal arbeiders, die de laatste tijd hier aangenomen zijn. Deze personen ontvingen bij de eerste uit kering (zomer 1958) slechts 2% bij hun vo rige werkgever en thans 1%, zodat ze in totaal over 1958 maar 3% uitkering hebben

Het Anker | 1959 | | pagina 4