Mededeling voor onze gepensionneerden 20 ets over Itru^cr» m fvti-M ij 't schrijven van dit artikel zijn zo juist de zeldzame pestvogels gesigna leerd in de Dr. Stokkersstraat en daar mee bleek het nog winter te zijn. Maar toen de sneeuw weggesmolten was, bloeide er in dezelfde Dr. Stokkersstraat op 20 januari al een sneeuwklokje, zodat wat ons ook misschien nog te wachten staat de lente toch heus al begint te ademen. En zagen we op 21 januari ook niet een kar met versgetrokken knollen rijden Maar waar 't om gaat is, dat we de goede kant uit gaan en al weer plannen maken met wat we in onze tuin zullen zetten. Wat hier altijd opvalt is, dat de mensen bonen, aardappelen, siepels en wortelen verbouwen, maar nergens vinden we ooit kruiden, die juist zo'n pittige en geurige smaak aan ons eten geven. Selderij, dat is 't enige wat men kent. Maar peterselie bijvoorbeeld is een volkomen onbekend ge was in onze doorsnee tuin. Nu is er een spreekwoord dat zegt„Onbe kend maakt onbemind", maar waarom zou den we ons dan niet eens op onbekende paden begeven en kennis nemen van di verse kruiden. Peterselie (neemt U vooral zaad voor krul- peterselie), is zeer vitaminerijk, en smaakt heerlijk in alle soepen. Gewoon rauw een paar theelepeltjes in Uw bord soep. Maar vooral over worteltjes, doperwtjes, sla of komkommers geeft het een heerlijke geurige smaak. U kunt ze even op een hak- bord fijnhakken, maar ook heel gemakke lijk is het om de peterselie met een schaar in een kopje fijn te knippen, vlak voordat U ze gaat gebruiken. U strooit de fijngehakte peterselie dan bo ven op de groente. Ook op tuinboontjes kunt U peterselie doen, maar eigenlijk hoort daar bonenkruid op. Kent U kervel De lekkerste groentesoep is nog niet geheel af wanneer U er geen kervel in hebt. U neemt al die heerlijke voorjaarsgroente als worteltjes, bloemkool, prei, doperwtjes en peterselie, maar doe er nu eens kervel bij dan is de soep opeens veel geuriger. Geen groentesoep zonder kervel. Dan is er ook nog bieslook. Ook dit smaakt heerlijk in soepen als groentesoep of toma tensoep, maar ook fijngeknipt over de sla of komkommer geeft het nu net dat waar voor U bekend komt te staan als iemand die lekker kan koken. En heeft U dan ee^B mensen te eten, dan zullen ze zeggeiu „Wat heb jij in de soep gedaan", of, „wat smaakt bij jou de sla lekker". Dat is het geheim van de kok. Maar als U zich eens de moeite wilt nemen een heel klein hoekje van Uw bloemen- of groente tuin vrij te maken voor al deze kruiden, dan zult U er zeker geen spijt van hebben, mits U ook werkelijk de moeite neemt ze te gebruiken. U heeft aan zaad maar heel weinig nodig en met één pakje van ieder kunt U zeker wel in vier tuinen een krui denhoekje aanleggen. Vergeet dus niet te bestellen Krulpeterselie Kervel Bieslook. In het pensioenzakje van december was een lot bijgesloten van de Nationale Lo terij van de Vereniging tot Behartiging der Belangen van Tuberculose Patiënten in Nederland. Intussen heeft de trekking plaatsgevonden en hebben wij een trekkingslijst ontvangen. Deze lijst zal bij de portier Boomkamp worden opgehangen, zodat men bij de eerst volgende uitbetaling kan nagaan of men wellicht een prijs heeft gewonnen.

Het Anker | 1959 | | pagina 20