OAWER VROOGER 5 geweest en hebben hun bevindingen aan de collega's in de afdelingen doorgegeven. De werkomschrijvingen zullen nu aan de studie-commissies worden toegestuurd. Werkkleding Naar aanleiding van een aankondiging in het bedrijf voor het bestellen van werk kleding wordt gevraagd, waarom de prijs hiervoor verhoogd is, terwijl de prijzen van de meeste textielartikelen gedaald zijn. De Voorzitter zegt, dat door het bedrijf enkele jaren geleden een bepaalde reduc tie werd vastgesteld. Geregeld waren ech ter bij een nieuwe bestelling de prijzen ho ger, doch werd de oude gereduceerde prijs gehandhaafd. Thans is echter weer de normale reductie op de prijs in mindering gebracht. ^^«treffende een opmerking over het ver- rschü in de maten van de voorlaatste be stelling, zegt de Voorzitter, dat hieraan met inruilen zoveel mogelijk tegemoet is gekomen. Er wordt aangeraden bij deze bestelling de normale maat op te geven. Een loonklacht van een bepaalde arbeider wordt terugverwezen naar de baas en in tweede instantie naar het Loonbureau. Betreffende het in bruikleen geven van een mes aan een arbeider in de Srioelerij zal de desbetreffende persoon bericht ont vangen. De aandacht wordt gevestigd op het uit vallen van de turbine om half zes, waar door de verwarming 's avonds onvoldoen de is. Er wordt opgemerkt, dat in de Spinnerij en Spoelerij weer afgestoft wordt om 12 uur en half 2, hetgeen na een reeds eer der gedaan verzoek niet meer toegestaan is. Gevraagd wordt om aan jongens, die voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, een kleine vergoeding te geven voor gederfd loon. De Voorzitter zegt, dat één en ander door gegeven zal worden. Geïnformeerd wordt of de arbeiders in de Pakkerij gauw bericht zullen ontvangen over de uitslag van de gemaakte tijdop name. De Voorzitter antwoordt, dat ernaar ge streefd wordt de uitslag zo vlug mogelijk bekend te maken. Men mag echter niet verwachten, dat men steeds na twee dagen de uitslag bekend kan maken. Niettemin zal spreker doorgeven dit geval zo spoedig mogelijk af te handelen. Betreffende een vraag naar het loon van een arbeider uit de Spinnerij wordt ge zegd, dat de betreffende persoon meege deeld is, dat het loon niet verhoogd kan worden, doch dat hem bij gelegenheid an der werk zal worden aangeboden. Op een vraag wanneer de rubberdeuren voor de ontvangsttoren in de Sterkerij ge plaatst zullen worden, zegt de Voorzitter, dat de deuren wel aanwezig zijn, doch dat deze moeilijk aan te brengen zijn i.v.m. de electrische takel. Hierbij wordt door het O.R.-lid van de Centrale Werkplaats opgemerkt, dat men bezig is een andere oplossing te vinden voor de electrische installatie. Een verzoek van de wevers van de Weverij ..Bijvank II" om een betere verlichting in deze afdeling zal aan de technische afde ling worden doorgegeven. Tenslotte vraagt één der O.R.-leden de aandacht van de Directie voor de arbei ders van 60 jaar en ouder. De Voorzitter antwoordt dat dit steeds de volle aandacht van de bazen en de perso neelsafdeling heeft. Wat hef oons den J. W. R. bliej emaakt met det stukn oawer oold Riessen. Dee ooi? foto van det nog euldere hoes gaf miej zon geveul van spiet en jammer. Want ik geleuwe det er bie aln vuuroatgaank den ter 'ekömn is ook wal wat verleurne is 'egoane. In 't stukn zelf preuwn ik al een bet jen weemood oawer 't vergoane wat mooi was. Mèr jèh de tied (en wat is tied) den geet tik-tak veerder. Kiekt eens roond um oew hen (veerkant kan neet zeg der doar eene). Het water is al veerder trug 'edrügne, ook al umdet een meanske al meer en meer oet de groond prebeert te haaln. Der munn meer ieu bestoan op dezelfde veerkaante meters. En zo lüp doar dan ook de Ao, ook al 'erigget en strak 'etrökne. Het water der-

Het Anker | 1957 | | pagina 7