(Sjouden jubilea 7 Klein Ligtenberg kwam na zijn indienst treding al gauw in de Krasserij, waar hij alle voorkomende werkzaamheden heeft verricht. In 1927 kreeg hij een rovingma- chine, die hij bediend heeft tot september 1955. Sedert die tijd staat hij achter de 3e drawings, die met het moderniseren de roving-machine hebben vervangen. Hij is een zeer bekwaam vakman, die mede door zijn jarenlange ervaring de kneepjes van het vak kent. Behalve zijn chefs weet ook de afdeling Spinnerij zijn produkt te waar deren. Ook wij feliciteren de jubilarissen met deze mooie dag, waarop zij naar wij hopen nog lang met genoegen mogen terugzien. Cp zondag 20 oktober herdachten G. J. Sikkelbein en H. Klein Ligtenberg de dag, dat ze 50 jaar geleden hun eerste schre den richtten naar de fabriek van Ter Horst Co. om hun loopbaan te beginnen. Een halve eeuw van vlijtige arbeid ligt achter hen. Beide jubilarissen werden maandagmorgen op het kantoor door de Directie ontvangen, die hen hartelijk ge lukwenste met het jubileum. De oudste directeur, de heer J. J. ter Horst, hield vervolgens een korte toespraak, waar in hij o.m. namens de Directie zijn grote waardering uitsprak voor hun trouwe plichtsbetrachting en voor het vele werk, dat ze gedurende 50 jaar onafgebroken hebben verricht. Spreker hoopte, dat ze ook nog de tijd, die hen nog scheidt van hun pensionering met plezier en in goede gezondheid mogen doorbrengen. Als vanzelf ontspon zich een gesprek over de tijd van 1907 tot 1957. Hieruit merkten we op, dat de tijd thans beter is, doch dat de goeie ouwe tijd" toch ook zijn bekoring ad, vooral wat de samenleving betreft, ikkelbein werkte bijna al deze jaren in de Spoelerij als copsspoeler. Om gezond heidsredenen werd hij in maart 1955 over geplaatst naar de Krasserij, waar hij thans nog als veger werkzaam is. Dit werk be valt hem erg goed. Zijn devies: „Opge- ruumd steet netjes", brengt hij de hele dag in de praktijk, waarom zijn chefs dan ook zeer tevreden over hem zijn. G. J. Averesch vierde op 31 augustus j.l. zijn gouden dienstjubileum. Op die dag van het jaar 1907 trad hij in dienst van Ter Horst Co. en daarna heeft hij hier onafgebroken zijn werk verricht. Hij is zijn werk in de afdeling Spoelerij begon nen, waar hij vier jaar heeft gestaan bij de rolwindings en aansluitend vier jaar bij de copsmachines. In 1919 werd hij overgeplaatst naar de Weverij, waar hij nog altijd als wever werkzaam is. Een grote vakkennis, met daarnaast een jarenlange ervaring, maakt hem het werk gemakkelijk, reden waarom hij ook nog altijd zijn taak met liefde verricht. Op het kantoor werd hij door de Directie ontvangen, die hem met deze dag geluk wenste. Onder aanbieding van het gouden

Het Anker | 1957 | | pagina 7