A/ajaatlvijancL 1957 Foto op de omslag: Het gebrandschilderde raam in de kantoorhal 2 Het naderen van de A-griep was als het opkomen van het onweer. Het rommelt wat in de verte en men zegt „We krijgen onweer", of niet natuurlijk, want met onweer kun je alle kanten uit, met de wind mee of tegen. En zo stonden we als weerkundigen naar de Aziatische- of A-griep uit te kijken met een vragend gezicht van komt-ie wel, komt-ie niet. In de verte rommelde het wel. In Limburg leed de kolenproduktie reeds sterk door de ziekte van talloze mijn werkers, elders werden scholen gesloten; 't kwam dichter bij huis. Onze militairen in Duitsland overigens allemaal flinke jongens ontkwamen er niet aan en 't kamp zat in last. Iemand of vele iemanden namen de bacteriën mee over de grens en zo kwam de griep nader bij sluipen. We hoorden al dat men op de fabrieken in Hengelo de mensen 's nachts per auto naar huis moest brengen, 't Wonderlijke is, wanneer we rondom over de griep horen spreken en 't is nog geen vaststaand feit in onze eigen plaats, dat wij dan een gevoel krijgen van: „Wat kan ons gebeuren Dat is een roeke loze gedachte, waar we wat mee omsprin gen om onszelf zoet te houden. Maar 't is altijd nog beter dan allang van te voren te zeggen„Als ik de griep maar niet krijg". Daarmee stellen we ons dan vast open om zelfs bij de meest gezonde nies- partij al te veronderstellen, dat we lijdende zijn aan de A-griep, waardoor we een wil lig slachtoffer worden. En met deze uitspraak worden natuurlijk alle mensen, die de griep reeds uitgeziekt hebben, vreselijk boos, want zo ben je ge zond en zo valt het je „op de hoet", daar kun je niets aan doen. En zo is het ook en toch. Was het eenmaal in een gezin door iemand meegebracht, dan werd het meestal een geval van „gedeelde smart is halve smart" en zo kon 't gebeuren, dat hele gezinnen tegelijk van de vloer waren. Maar kunnen we nu tegen een infectie ziekte iets ondernemen? In de kranten werd er geschreven: niet vermoeien enz. Begrij pelijk, want dan heeft men minder weer-

Het Anker | 1957 | | pagina 2