7 zou vermeerderen en dat daardoor ook de produktie op niet-geforceerde manier kon stijgen. Op die manier zag hij een ver laging van de fabrikagekosten en de mo gelijkheid tot loonsverbetering door eigen prestatie. Deze loonsverbetering kon dan weer worden omgezet in datgene, wat in dividueel voor de arbeider het leven ver aangenaamt. Niet minder dan de vormgeving heeft ook de kleur in het bedrijf een functie. Bij de keus van de kleuren, die overal in het ge bouw zijn aangebracht, was Mevr. Panne- koek haar mans raadgeefster geweest. Hij bedankte haar voor haar steun. Zijn dank ging ook uit naar de aannemers Koopman uit Holten en Ten Brinke uit Enter, even als naar de gemeentearchitect. Hij besloot ^aet de wens, dat er binnenkort een uit- ^P'eiding zou nodig zijn Ir. Pannekoek De Heer Beltman De Heer Beltman, al was hij veel ge roemd, sloot de rij sprekers op sympathiek bescheiden wijze. Hij dankte de verschil lende sprekers voor de goede woorden aan het adres van de industriecommissie. Hij hoopte, dat de ondernemers voldoening zouden hebben van het werk, dat ze had den laten tot stand brengen en dat de ar beiders met voldoening hun taak zouden mogen verrichten. OFFICIËLE HANDELINGEN Daarna begaven alle aanwezigen zich naar de kleine hal tussen buitendeur en deur naar de fabrieksruimte. Voor deze laatste knipte toen burgemeester Enklaar een ge spannen lint door, onder het wakend oog van een deel der aanwezigen, zoals U ziet niet in de laatste plaats de fotografen. Daarmee was de opening een feit. Dit feit werd het publiek buiten bekend ge maakt door het hijsen van de Nederlandse

Het Anker | 1957 | | pagina 7