4 Baas Smalbrugge vierde zijn gouden jubi leum op 11 maart. Nauwelijks twaalf jaar oud trad hij reeds de fabriekspoorten bin nen om zijn loopbaan bij Ter Horst Co. aan te vangen. Volgens de regel werd hij tewerkgesteld in de afd. Spoelerij. Hier heeft hij echter slechts een jaar gewerkt, waarna hij naar de Weverij „Beek" ging om daar verschil lende werkzaamheden te verrichten. Hij werkte hier als poetser, reparateur en monstermaker, totdat hij in 1933 werd aan gesteld als baas van deze afdeling, waar hij nog als zodanig werkzaam is. 's Morgens werd hij door de voltallige Di rectie ontvangen, die hem met deze heuge lijke gebeurtenis hartelijk feliciteerde. De heer J. J. ter Horst voerde vervolgens het woord en zei, dat het de Directie een genoegen was baas Smalbrugge voor deze gelegenheid te ontvangen. Spreker schetste hierbij zijn mooie staat van dienst bij Ter Horst Co. N.V., waar hij zich door zijn gedegen kennis als baas een goede naam heeft verworven. „Ge hebt Uw vaak moeilijke taak tot onze grote te vredenheid verricht", aldus spreker. De heer J. J. ter Horst bood hem vervol gens een gouden horloge aan, hierbij de wens uitsprekende, dat hij dit als her innering aan deze dag nog vele jaren in goede gezondheid zal mogen dragen. Nadat men nog eens de loopbaan van Smalbrugge de revue had laten passeren, werd afscheid genomen, waarbij Smal brugge de Directie hartelijk dankte voor deze huldiging. Baas D. J. Wolterink herdacht 15 april de dag, dat hij 50 jaar geleden in de fabriek kwam. Hij begon als 12-jarige jongen in de Spoelerij zijn werk. Vijf jaar werkte hij hier bij de rolwinding en twee jaar bij de cops- machine. Daarna ging hij naar de Weverij, waar hij plm. IV2 jaar werkte. Door de stop zetting van het bedrijf wegens gebrek aan grondstoffen ten tijde van de oorlog 1914— 1918 kwam hij gedurende deze tijd in de buitenploeg. In 1918 werd hij tewerkgestel|^^ in de Kalanderij, waar hij later tot baa^^ werd opgeleid en in 1934 als zodanig werd aangesteld. Bij zijn huldiging waren aanwezig de he ren J. J. ter Horst, A. H. ter Horst en G. W. ter Horst. De heer J. J. ter Horst hield een korte, doen treffende toespraak, waarin hij met grote lof sprak over zijn werk als baas. Spreker

Het Anker | 1957 | | pagina 4